News

DOCK IN FIVE: fáze hrubé stavby dokončena, pokračujeme dál

DELTA Group ČR_DSC_3573_small

Administrativní budovy DOCK IN, nacházející se přímo na metru B Palmovka, zahrnují celkem pět kancelářských budov s celkovou plochou 85 000 m². Naší koordinaci a kompletnímu řízení stavebního projektu je podřízena realizace již páté z nich, DOCK IN FIVE, která postupně roste pod naším velením.

Náš projektový management a celkové vedení stavebního projektu se u developera této budovy společnosti Crestyl osvědčil již na administrativní budově DOCK IN FOUR. Díky této dobré zkušenosti nyní ve spolupráci pokračujeme.

„Aktivní fyzická výstavba byla zahájena v září 2020. Jsem rád, že nyní po roce jsme dokončili hrubou stavbu této deseti patrové kancelářské budovy i přes komplikovanou aktuální situaci stavební výroby, co se týče jak cen vstupních surovin, tak i nedostatku lidských zdrojů. Jsem pyšný, že se nám i přes tato úskalí daří dodržet smluvní termíny realizace,“ komentuje projekt této budovy náš hlavní manažer projektů DOCK IN, Josef Prokeš.

Co bude následovat? „Nyní aktivně pracujeme na opláštění objektu a v plném proudu již běží i vnitřní instalace – elektroinstalace, topení, chlazení, rozvody vody, vyzdívky atd. Věříme, že i tuto fázi projektu dokončíme pod naším vedením ve stanovených kolaudačních termínech, jež jsou stanoveny na duben a červen 2022“.

Tato nová administrativní budova nabídne novým nájemcům celkově cirka 22 000 m² užitné plochy. I tato budova, stejně jako DOCK IN FOUR, poskytne nájemcům příjemné venkovní terasy pro relax a odpočinek během pobytu v kancelářích a rovněž usiluje o enviromentální certifikaci LEED GOLD.

„Což je pro nás opět závazek klást maximální možný důraz na kvalitu a provedení stavebních prací. S tím nám významně pomáhá jak naše vlastní platforma pro digitální řízení stavebních projektů Datenpool, tak i online softwarový nástroj PlanRadar“, uzavírá informace k aktuálnímu stavu projektu kancelářské budovy DOCK IN FIVE Erik Štefanovič, jednatel DELTA Group ČR.

Detaily k projektu DOCK IN FIVE naleznete v našich referencích, sekce Naše projekty.

DELTA Group ČR_DSC_3663_small

nejnovější příspěvky

18. května 2022

Projektové řízení stavby, jež dokáže dokončit projekt v předstihu

Projektový management DELTA se při řízení a koordinaci projektu opírá o základní tři pilíře: řízení projektu z hlediska času, kvality a nákladů. U desetipatrové administrativní budovy DOCK IN FIVE v Praze Libni se i v obtížné situaci posledních měsíců, spojenou s chybějícími pracovníky u zhotovitelských firem a nedostatkem se neustále se zdražujícího stavebního materiálu, podařilo objekt kanceláří dokončit dříve, než nám určil investorem definovaný tzv. časový harmonogram stavby....

Mehr
uvodni fotka k druhemu dilu podcastu o bim na tema schvalovaci rizeni v ceske republice

27. dubna 2022

2.díl podcastu o BIM je tu! Tentokrát k tématu BIM a schvalovací řízení v ČR

V jaké fázi je digitalizace procesu stavebního řízení v ČR? Jaké změny v oblasti státní sféry jsou nutné abychom v České republice využili potenciál Building Information Modeling na 100 % a dokázali těžit z nevídané informační komplexnosti BIM modelu budoucí budovy? ...

Mehr

26. dubna 2022

Kombinace par excellence: nový mediální kampus ORF v rakouském Küniglbergu

Nové budovy na Küniglbergu spojují rakouské veřejnoprávní vysílání ORF tři média: televizi, rozhlas a online v redakci pro multimediální produkci....

Mehr