News

Ocenění pro budovu DOCK IN FOUR

Kancelářská budova DOCK IN FOUR dostala významné ocenění za přínos v rozvoji architektury. Srdečně gratulujeme našemu investorovi, developerské společnosti Crestyl, jež v minulých dnech získala první místo v soutěži HOF AWARDS (Hall of Fame Awards) v kategorii Best of the Best Architectural Development za administrativní budovu DOCK IN FOUR.

Jsme rádi, že svůj podíl na kvalitní realizaci díla máme i my, díky poctivému přístupu k řízení a koordinaci celého projektu této desetipatrové kancelářské budovy. Jen připomeňme, že pro tuto budovu to není první ocenění. Získala také enviromentální certifikaci LEED GOLD, jež rovněž svědčí o vysokém standardu kvality této administrativní budovy.

Inteligentní management dat projektu

K dosažení vysoké kvality stavebních prací, a také efektivity v řízení a koordinaci budovy rovněž významně přispěly digitální nástroje, které celý projektový management a komunikaci na projektu zjednodušují. Řeč je o digitální platformě Datenpool, kterou jsme vyvinuli k řízení stavebních projektů, a jejímž úkolem je zajistit spolehlivou distribuci dokumentů a aktuálních dat včetně co nejefektivnější komunikace celého projektového týmu. Za zmínku rozhodně stojí také nasazení softwaru PlanRadar, jež rovněž přispěl k řízení a managementu kvality provádění prací.

Pro ty z vás, kteří si chtějí tuto budovu prohlédnout komplexně z ptačí perspektivy, doporučujeme shlédnout následující video.

Technické detaily a další informace o projektu si můžete přečíst ZDE.

Pevně doufáme, že nástupce vyznamenané budovy, DOCK IN FIVE, jejíž projektové řízení a výstavba rovněž probíhá pod naší taktovkou, bude aspirovat na některé z ocenění v příštím ročníku této soutěže. Společnosti Crestyl znovu srdečně gratulujeme k tomuto úspěchu, který oni sami nazývají Oskar za architekturu.

Závěrem snad jen doplňující informace, že se jednalo o 6. ročník této soutěže, který se konal souběžně s konferencí CEDEM Real Estate, a ve které soupeřily vítězné projekty a společnosti z celé střední a východní Evropy. Náročným úkolem této soutěže bylo určit, kdo jsou skutečně ti nejlepší z nejlepších. Letošní ročník zahrnoval stavební projekty z České republiky, Maďarska, Polska, Rumunska, Srbska a Slovenska.

nejnovější příspěvky

21. března 2023

Kanceláře a maloobchodní prostory, kde se snoubí noblesa, design, flexibilita a moderní technologie

Citlivá rekonstrukce budovy VIA UNA v těsné blízkosti historické dominanty Prašné brány proběhla pod taktovkou developera S+B Gruppe AG, amerického studia Marani Architects a DELTA Group ČR. Této trojici se podařilo navrátit unikátní historické památce v samotném srdci Prahy opět lesk, kterým se budova pyšnila v dobách své největší slávy. ...

Mehr

04. března 2023

Nové cesty, nové příležitosti: BIM a udržitelné stavebnictví

Do dalšího dílu našeho podcastu BIM JAKO FENOMÉN jsme si pozvali kromě jednatele DELTA Group ČR Erika Štefanoviče také kolegu architekta Karla Bařinku, který je u společnosti DELTA zodpovědný za implementaci tzv. DELTA green line principu do stavebních projektů. Karel Bařinka hned na úvodní otázku moderátora, jak by jednoduše definoval udržitelnou neboli zelenou budovu odpověděl, že se vlastně jedná o objekt, který má optimální užitné vlastnosti a efektivně nakládá s energiemi a materiály. ...

Mehr
Auf dem Foto (v.l. oben nach r. unten): Cornelia Riemer, René Noisternig, Christina Lang, Wolfgang Gomernik (DELTA), Andreas Gobiet (INGOB ZT.Gmbh), Wolfgang Kradischnig, Marija Kotnig (DELTA)

15. února 2023

DELTA Group se propojila se společností INGOB.ZT GmbH

DELTA Group, mezinárodní poskytovatel realitních služeb se zaměřením na architekturu, stavební management a poradenství, posiluje své portfolio služeb. Další úspěšná fúze během několika měsíců....

Mehr