News

Ocenění pro budovu DOCK IN FOUR

Kancelářská budova DOCK IN FOUR dostala významné ocenění za přínos v rozvoji architektury. Srdečně gratulujeme našemu investorovi, developerské společnosti Crestyl, jež v minulých dnech získala první místo v soutěži HOF AWARDS (Hall of Fame Awards) v kategorii Best of the Best Architectural Development za administrativní budovu DOCK IN FOUR.

Jsme rádi, že svůj podíl na kvalitní realizaci díla máme i my, díky poctivému přístupu k řízení a koordinaci celého projektu této desetipatrové kancelářské budovy. Jen připomeňme, že pro tuto budovu to není první ocenění. Získala také enviromentální certifikaci LEED GOLD, jež rovněž svědčí o vysokém standardu kvality této administrativní budovy.

Inteligentní management dat projektu

K dosažení vysoké kvality stavebních prací, a také efektivity v řízení a koordinaci budovy rovněž významně přispěly digitální nástroje, které celý projektový management a komunikaci na projektu zjednodušují. Řeč je o digitální platformě Datenpool, kterou jsme vyvinuli k řízení stavebních projektů, a jejímž úkolem je zajistit spolehlivou distribuci dokumentů a aktuálních dat včetně co nejefektivnější komunikace celého projektového týmu. Za zmínku rozhodně stojí také nasazení softwaru PlanRadar, jež rovněž přispěl k řízení a managementu kvality provádění prací.

Pro ty z vás, kteří si chtějí tuto budovu prohlédnout komplexně z ptačí perspektivy, doporučujeme shlédnout následující video.

Technické detaily a další informace o projektu si můžete přečíst ZDE.

Pevně doufáme, že nástupce vyznamenané budovy, DOCK IN FIVE, jejíž projektové řízení a výstavba rovněž probíhá pod naší taktovkou, bude aspirovat na některé z ocenění v příštím ročníku této soutěže. Společnosti Crestyl znovu srdečně gratulujeme k tomuto úspěchu, který oni sami nazývají Oskar za architekturu.

Závěrem snad jen doplňující informace, že se jednalo o 6. ročník této soutěže, který se konal souběžně s konferencí CEDEM Real Estate, a ve které soupeřily vítězné projekty a společnosti z celé střední a východní Evropy. Náročným úkolem této soutěže bylo určit, kdo jsou skutečně ti nejlepší z nejlepších. Letošní ročník zahrnoval stavební projekty z České republiky, Maďarska, Polska, Rumunska, Srbska a Slovenska.

nejnovější příspěvky

18. května 2022

Projektové řízení stavby, jež dokáže dokončit projekt v předstihu

Projektový management DELTA se při řízení a koordinaci projektu opírá o základní tři pilíře: řízení projektu z hlediska času, kvality a nákladů. U desetipatrové administrativní budovy DOCK IN FIVE v Praze Libni se i v obtížné situaci posledních měsíců, spojenou s chybějícími pracovníky u zhotovitelských firem a nedostatkem se neustále se zdražujícího stavebního materiálu, podařilo objekt kanceláří dokončit dříve, než nám určil investorem definovaný tzv. časový harmonogram stavby....

Mehr
uvodni fotka k druhemu dilu podcastu o bim na tema schvalovaci rizeni v ceske republice

27. dubna 2022

2.díl podcastu o BIM je tu! Tentokrát k tématu BIM a schvalovací řízení v ČR

V jaké fázi je digitalizace procesu stavebního řízení v ČR? Jaké změny v oblasti státní sféry jsou nutné abychom v České republice využili potenciál Building Information Modeling na 100 % a dokázali těžit z nevídané informační komplexnosti BIM modelu budoucí budovy? ...

Mehr

26. dubna 2022

Kombinace par excellence: nový mediální kampus ORF v rakouském Küniglbergu

Nové budovy na Küniglbergu spojují rakouské veřejnoprávní vysílání ORF tři média: televizi, rozhlas a online v redakci pro multimediální produkci....

Mehr