News

Ocenění pro budovu DOCK IN FOUR

Kancelářská budova DOCK IN FOUR dostala významné ocenění za přínos v rozvoji architektury. Srdečně gratulujeme našemu investorovi, developerské společnosti Crestyl, jež v minulých dnech získala první místo v soutěži HOF AWARDS (Hall of Fame Awards) v kategorii Best of the Best Architectural Development za administrativní budovu DOCK IN FOUR.

Jsme rádi, že svůj podíl na kvalitní realizaci díla máme i my, díky poctivému přístupu k řízení a koordinaci celého projektu této desetipatrové kancelářské budovy. Jen připomeňme, že pro tuto budovu to není první ocenění. Získala také enviromentální certifikaci LEED GOLD, jež rovněž svědčí o vysokém standardu kvality této administrativní budovy.

Inteligentní management dat projektu

K dosažení vysoké kvality stavebních prací, a také efektivity v řízení a koordinaci budovy rovněž významně přispěly digitální nástroje, které celý projektový management a komunikaci na projektu zjednodušují. Řeč je o digitální platformě Datenpool, kterou jsme vyvinuli k řízení stavebních projektů, a jejímž úkolem je zajistit spolehlivou distribuci dokumentů a aktuálních dat včetně co nejefektivnější komunikace celého projektového týmu. Za zmínku rozhodně stojí také nasazení softwaru PlanRadar, jež rovněž přispěl k řízení a managementu kvality provádění prací.

Pro ty z vás, kteří si chtějí tuto budovu prohlédnout komplexně z ptačí perspektivy, doporučujeme shlédnout následující video.

Technické detaily a další informace o projektu si můžete přečíst ZDE.

Pevně doufáme, že nástupce vyznamenané budovy, DOCK IN FIVE, jejíž projektové řízení a výstavba rovněž probíhá pod naší taktovkou, bude aspirovat na některé z ocenění v příštím ročníku této soutěže. Společnosti Crestyl znovu srdečně gratulujeme k tomuto úspěchu, který oni sami nazývají Oskar za architekturu.

Závěrem snad jen doplňující informace, že se jednalo o 6. ročník této soutěže, který se konal souběžně s konferencí CEDEM Real Estate, a ve které soupeřily vítězné projekty a společnosti z celé střední a východní Evropy. Náročným úkolem této soutěže bylo určit, kdo jsou skutečně ti nejlepší z nejlepších. Letošní ročník zahrnoval stavební projekty z České republiky, Maďarska, Polska, Rumunska, Srbska a Slovenska.

nejnovější příspěvky

MARINA TOWER

25. října 2022

Rezidenční bydlení v MARINA TOWER: Vysoko, blízko a rozmanitě zároveň

MARINA TOWER ve Vídni byla úspěšně předána letos v únoru. Ve 140 metrů vysoké věži se nachází 511 bytů a dalších ploch pro různé využití. Projekt se vyznačuje výškou obytného domu, kvalitou vybavení a koordinací speciálních požadavků pro majitele nového bydlení....

Mehr

12. října 2022

BIM ve fázi správy budovy: 4. díl našeho podcastu BIM JAKO FENOMÉN

BIM a jeho vazby na Facility Management. V čem jsou integrovaná data z BIM modelu investorovi přínosem? Je to téma, které je skutečně zatím na počátku objevování přínosů a možností? Jaký je vztah mezi softwary Facility Managementu a BIM? Kdy je třeba v BIM projektování myslet na požadavky Facility Managementu? ...

Mehr

03. října 2022

Celosvětově proslulé stroje Caterpillar jsou klientům zase o kousek blíž

Komfortní, funkční, designově přitažlivé. To jsou přívlastky pro nový provozní areál společnosti Zeppelin SK. Tím však unikátní charakteristika tohoto průmyslového areálu nekončí, toto centrum se může také pochlubit prvenstvím v oblasti CO2 neutrality a rovněž naprostou energetickou samostatností. Celý areál navíc ctí zásady firemního designu celosvětově proslulého výrobce stavebních strojů Zeppelin. ...

Mehr