News

Crestyl se znovu rozhodl pro naše projektové řízení stavby: tentokrát pro kanceláře Hagibor v Praze Strašnicích

Navazujeme na úspěšnou spolupráci bytových domů ALFA a BETA v oblasti projektu Hagibor, které se nyní nacházejí v procesu rušné výstavby. Ta se dle harmonogramu prací blíží v květnu pomalu, ale jistě ke kolaudaci. Díky vzájemné důvěře a dobré spolupráci s investorem se nám otevírá cesta k pokračování spolupráce v oblasti koordinace a řízení nákladů pro projekt kancelářských budov Hagibor 01 a 02.

Kanceláře zažívají po komplikované době s omezujícími nařízeními spojených s koronavirem pomalý trend BACK TO OFFICE. Mnozí zaměstnanci již zjistili, že práce formou home office není až taková výhra a vítají zpět svá pevná pracovní místa nebo alespoň pohodlí servisovaných kanceláří formou coworkingu, kde mají možnost pracovat a sdílet své myšlenky face to face v určité komunitě lidí.

Tak jako se děti vrátily do škol, tak se většina zaměstnanců na větší část pracovního týdne vrací zpět do kanceláří. Jak říká Omar Koleilat, CEO Crestyl: „Naštěstí dnes už nejsou kanceláře jen sterilní a neosobní prostory, kde osm hodin prosedíme u jednoho stolu. Kanceláře mohou být místem pro kooperaci s kolegy, vzájemnou inspiraci, tvorbu i odpočinek. V CRESTYL klademe důraz na příjemné a stimulující prostředí, technologické inovace, dobrou dopravní dostupnost a nízkou energetickou náročnost budov.“

 

V jejich portfoliu se pod pojmem HAGIBOR nyní pomalu začíná do fáze realizace probojovávat projekt kanceláří, který bude mít všechny možné inovativní rysy, jež nyní pronajímatelé od kanceláří očekávají. „Jsou to například kvalitní osvětlení i akustika, plné pokrytí 5G sítí a dostatek nabíjecích stanic pro elektromobily. Samozřejmostí je zdravá cirkulace vzduchu v budovách a udržitelnost. Chystáme se 100 % využívat dešťovou vodu na závlahu, namyšlené cyklostezky usnadní dojíždění na kole. Kanceláře navíc splňují certifikace Platinum LEED“, doplňuje Omar Koleilat.

Za urbanistickou koncepcí a architektonickým návrhem administrativních budov v Hagiboru stojí mezinárodně uznávané architektonické a designové studio Bogle Architects. Jejich práce, které můžete vidět kromě Prahy třeba také v Dubaji nebo v kolumbijské Bogotě, je ve světě známá inovativním řešením staveb i veřejného prostoru.

Kanceláře Hagibor budou reagovat na aktuální situaci i trendy na trhu kancelářských prostor. Naše činnosti na tomto projektu se budou týkat podpory samotné realizace a výstavby této devíti a jedenáctipatrové administrativní budovy. „Těžiště našich činností bude spočívat v oblasti projektového managementu a celkového řízení a koordinace výstavby, technického dozoru investora spolu s BOZP a také v kontrolních procesech v oblasti cost managementu a řízení nákladů“, upřesnil Zbyněk Kovář, prokurista DELTA Group ČR.

DELTA doprovázela projektovou fázi a realizaci mnoha administrativních budov a kanceláří, některé z nich si můžete prohlédnout ZDE. Mezi poměrně aktuální administrativní objekty, které byly úspěšně dokončeny pod naším projektovým řízením je například administrativní budova DOCK IN FOUR.

Zdroj: crestyl.com

 

nejnovější příspěvky

27. září 2023

Udržitelnost jde ruku v ruce se sociální zodpovědností

Žijeme v uspěchané době. Okolo nás i v našem oboru se neustále něco nového děje, vyvíjí, inovuje, a i přesto je třeba si umět najít čas POMÁHAT. Nejen jako jednotlivec každý za sebe, ale i většina firem zaměřených na udržitelnost se obvykle zapojuje do dobročinných aktivit v místě, kde podniká. Ani my v DELTA Group ČR nejsme jiní a v Třebíči podporujeme různé charitativní či sportovní akce....

Mehr

20. září 2023

Jihlava získá novou Horáckou multifunkční arénu

Máme před sebou další důležitý milník v přípravě a koordinaci stavebních projektů. Jedná se o Horáckou multifunkční arénu, veřejnou stavební zakázku, která je pro Kraj Vysočina novou příležitostí nejen na podporu sportovních talentů, ale také místem, které se stane centrem kultury a společenských akcí....

Mehr

21. července 2023

Skupina DELTA se stává vlastníkem INGOB.ZT GmbH

Vzhledem k neočekávanému odchodu Andrease Gobieta v dubnu tohoto roku musel být integrační proces mezi INGOB.ZT GmbH a DELTA Group, který byl zahájen na začátku roku 2023, realizován rychleji, než bylo původně plánováno. Aby bylo zajištěno řízení společnosti INGOB.ZT GmbH, spolumajitel a generální ředitel společnosti DELTA Wolfgang Kradischnig a dlouholetá zaměstnankyně INGOB.ZT GmbH Helga Juri okamžitě převzali duální řízení. Nyní je také dokončen převod vlastnictví, který byl plánován v několika fázích: Skupina firem DELTA je nyní jediným vlastníkem INGOB.ZT GmbH....

Mehr