News

Zahájili jsme podcastovou sérii BIM JAKO FENOMÉN

Pokud Vás také zajímají fakta o Building Information Modeling, procesu, který představuje výrazně efektivnější nejen plánování, ale i realizaci úspěšných projektů pozemních staveb, tak Vás srdečně zveme k poslechu naší podcastové série BIM JAKO FENOMÉN.

V prvním dílu podcastu se dozvíte základní informace o BIM s důrazem na BIM projektování a evoluci, kterou sebou digitální dvojče stavby, díky BIM přináší. Nezapomínáme však zmínit ani další přínosy BIM modelu pro investora, které může efektivně využívat během celého životního cyklu budovy.

Erik Štefanovič spolu s BIM managerem Martinem Mišúnem odpovídá i na otázky, zda je BIM pro české stavebnictví spíš příležitost nebo hrozba a zda lze definovat i nějaké slabiny či nevýhody.

Společně s moderátorem Petrem Karbanem, šéfredaktorem online portálu Hospodářské komory ČR: KomoraPlus.cz, se snaží definovat co vlastně přináší BIM do stavebních projektů navíc? Jak vzdálený je horizont, kdy budeme v Čechách metodou BIM skutečně běžně projektovat a stavět nové budovy?

Na tyto základní otázky dostanete odpovědi v prvním díle podcastu BIM JAKO FENOMÉN. A pokud Vás napadají nějaké další, kontaktujte nás. Jsme otevření konzultaci a připraveni pomoci uvést Váš BIM projekt v život.

Pokud byl pro Vás podcast přínosný, můžete se těšit na druhý díl, který je plánovaný na duben a budeme jej věnovat procesu schvalovacího řízení a připravenosti legislativy a úřadů na BIM projekty, jež se stanou od roku 2023 pro nadlimitní veřejné zakázky běžnou praxí.

nejnovější příspěvky

27. září 2023

Udržitelnost jde ruku v ruce se sociální zodpovědností

Žijeme v uspěchané době. Okolo nás i v našem oboru se neustále něco nového děje, vyvíjí, inovuje, a i přesto je třeba si umět najít čas POMÁHAT. Nejen jako jednotlivec každý za sebe, ale i většina firem zaměřených na udržitelnost se obvykle zapojuje do dobročinných aktivit v místě, kde podniká. Ani my v DELTA Group ČR nejsme jiní a v Třebíči podporujeme různé charitativní či sportovní akce....

Mehr

20. září 2023

Jihlava získá novou Horáckou multifunkční arénu

Máme před sebou další důležitý milník v přípravě a koordinaci stavebních projektů. Jedná se o Horáckou multifunkční arénu, veřejnou stavební zakázku, která je pro Kraj Vysočina novou příležitostí nejen na podporu sportovních talentů, ale také místem, které se stane centrem kultury a společenských akcí....

Mehr

21. července 2023

Skupina DELTA se stává vlastníkem INGOB.ZT GmbH

Vzhledem k neočekávanému odchodu Andrease Gobieta v dubnu tohoto roku musel být integrační proces mezi INGOB.ZT GmbH a DELTA Group, který byl zahájen na začátku roku 2023, realizován rychleji, než bylo původně plánováno. Aby bylo zajištěno řízení společnosti INGOB.ZT GmbH, spolumajitel a generální ředitel společnosti DELTA Wolfgang Kradischnig a dlouholetá zaměstnankyně INGOB.ZT GmbH Helga Juri okamžitě převzali duální řízení. Nyní je také dokončen převod vlastnictví, který byl plánován v několika fázích: Skupina firem DELTA je nyní jediným vlastníkem INGOB.ZT GmbH....

Mehr