News

Zahájili jsme podcastovou sérii BIM JAKO FENOMÉN

Pokud Vás také zajímají fakta o Building Information Modeling, procesu, který představuje výrazně efektivnější nejen plánování, ale i realizaci úspěšných projektů pozemních staveb, tak Vás srdečně zveme k poslechu naší podcastové série BIM JAKO FENOMÉN.

V prvním dílu podcastu se dozvíte základní informace o BIM s důrazem na BIM projektování a evoluci, kterou sebou digitální dvojče stavby, díky BIM přináší. Nezapomínáme však zmínit ani další přínosy BIM modelu pro investora, které může efektivně využívat během celého životního cyklu budovy.

Erik Štefanovič spolu s BIM managerem Martinem Mišúnem odpovídá i na otázky, zda je BIM pro české stavebnictví spíš příležitost nebo hrozba a zda lze definovat i nějaké slabiny či nevýhody.

Společně s moderátorem Petrem Karbanem, šéfredaktorem online portálu Hospodářské komory ČR: KomoraPlus.cz, se snaží definovat co vlastně přináší BIM do stavebních projektů navíc? Jak vzdálený je horizont, kdy budeme v Čechách metodou BIM skutečně běžně projektovat a stavět nové budovy?

Na tyto základní otázky dostanete odpovědi v prvním díle podcastu BIM JAKO FENOMÉN. A pokud Vás napadají nějaké další, kontaktujte nás. Jsme otevření konzultaci a připraveni pomoci uvést Váš BIM projekt v život.

Pokud byl pro Vás podcast přínosný, můžete se těšit na druhý díl, který je plánovaný na duben a budeme jej věnovat procesu schvalovacího řízení a připravenosti legislativy a úřadů na BIM projekty, jež se stanou od roku 2023 pro nadlimitní veřejné zakázky běžnou praxí.

nejnovější příspěvky

DELTA Ukraine_GIZ_Projects_ModularBuildings_Infrastructure (4)

15. května 2024

Infrastruktura projektů DELTA Ukrajina

...

Mehr

07. května 2024

Vltavská filharmonie: Dlouho očekávaná kulturní stavba, která má dobře nakročeno

Podrobná architektonická studie je zásadním mezníkem pro projekt Vltavské filharmonie. Na jejím základě se budou moci rozběhnout samotné projekční práce a získávání všech potřebných povolení nezbytných pro to, aby se mohlo v roce 2027 začít se samotnou stavbou, která bude špičkovou ukázkou světové architektury a novou ikonou Prahy. Projekt Vltavské filharmonie zohledňuje i základní principy trvalé udržitelnosti projektu včetně zahrnutí BIM procesů....

Mehr

22. dubna 2024

První etapa zdravých kanceláří Hagibor dokončena

9. září 2021 představil developer Crestyl koncept administrativní části nové pražské čtvrti Hagibor v sousedství stanice metra Želivského. Celkem zde vyroste šest kancelářských budov. První etapa zahrnuje dva administrativní objekty, které......

Mehr