News

teambau + lean management = perfektní realizace nového hlavního sídla společnosti Bürkert

Projekt Bürkert je příkladnou kombinací inovativních metod a úspěšného managementu. DELTA Group kromě úlohy generálního projektanta plnila také ve spolupráci s teambau úlohu generálního dodavatele. Odpovědnost za architekturu a kreativní vedení měla společnost Raumreich.

V únoru jsme předali úspěšně dokončenou budovu nového hlavního sídla rakouské společnosti Bürkert, která je předním hráčem v oblasti měřicích a kontrolních technologií. Společnost DELTA ve spolupráci s teambau pro klienta zajistila veškerý servis od prodeje staré budovy až po kompletní realizaci nového sídla. Nová budova má celkem 3 podlaží. V přízemí se nachází logistická hala a dílny, v nadzemních podlažích jsou pak umístěny kancelářské a administrativní prostory.

Nové hlavní sídlo v souladu s ekologickými principy využívá vzduchové tepelné čerpadlo a fotovoltaické panely, má střechy osazené zelení a harmonicky zapadá do okolního prostředí. V těsné blízkosti budovy se nachází biotop, který má statut chráněné přírodní památky. V areálu se nachází několik nabíjecích stanic pro elektromobily. Kromě toho, že nová budova splňuje všechny technické požadavky na multifunkční využití, její příjemné prostředí umožňuje zákazníkům i zaměstnancům dopřát si také potřebný odpočinek.

Venkovní pohled Bürkert ve městě Mödling
Čajová kuchyňka Bürkert

Lean management jako ten nejlepší partner

Důležitou součástí tohoto projektu je kultura založená na partnerství a spolupráci. Díky ní bylo možné celý proces realizovat velmi efektivně. Ne nadarmo se říká, že když necháte jednotlivé členy týmu vyjádřit jejich názor, spolupráce pak bude mnohem konstruktivnější a často se vám podaří ušetřit podstatnou část nákladů. Když navíc spolupráci pečlivě zkoordinujete, minimalizuje se riziko konfliktů, které by mohly ohrozit splnění termínů a zvýšit náklady. Přestože základem úspěšné spolupráce je dobrá vůle všech zúčastněných, bez precizního systému a metodiky se neobejdete. My jsme vsadili na lean management tzv. „štíhlý management“.

Jednou týdně se všichni lidé zapojení do procesu sešli přímo na staveništi před tabulí, prostřednictvím které se seznámili s úkoly a termíny rozdělenými podle profesí a podlaží. Princip je vcelku jednoduchý: Namísto specifikací plánu realizace se společně stanoví sled událostí. Na tomto procesu se podílí celý tým a dodržování se kontroluje prostřednictvím průběžné koordinace. V případě potřeby se realizují žádoucí změny. Tímto způsobem lze mnohem rychleji a flexibilněji řešit komplikace, minimalizovat zpoždění a reagovat na změny, protože všichni zúčastnění mají k dispozici stejné informace. V případě projektu pro společnost Bürkert se tento přístup zasloužil nejen o včasné předání díla, ale také maximální spokojenost klienta.

Recepce Bürkert

Oslavit úspěch je důležité

Správná spolupráce pokračuje i po skončení projektu: Při slavnostním předávání projektu Andreas Dopplmair, výkonný ředitel a projektový manažer společností DELTA a teambau, předal klientovi zastoupenému panem Andreasem Mixou voucher na společnou oslavu. Voucher bude uplatněn, jakmile to pandemická situace dovolí.

Andreas Mixa, generální ředitel společnosti Bürkert Rakousko, popisuje projekt slovy: „Jednalo se o velice zajímavý, náročný, ale také precizně naplánovaný projekt. Také proto proběhl velmi hladce. Výborná spolupráce mezi společnostmi DELTA/teambau coby generálním dodavatelem a společností Raumreich byla dle mého názoru klíčem k úspěšné a profesionální implementaci celého projektu.“

Andreas Dopplmair vysvětluje: „Tento projekt byl ukázkovým příkladem toho, že transparentní procesy štíhlého managementu, skvěle sehraný tým a aktivní zapojení klienta jsou zárukou úspěchu. Podílet se na tomto projektu bylo pro mě skutečným potěšením.“

Více o tématu souvislostí mezi projektovou kulturou stavebního projektu a jeho ekonomickým úspěchem (náklady, termíny, kvalita, spokojenost všech zúčastněných stran) si můžete přečíst ZDE.
V případě dotazů na kontaktujte: 568 800 800 nebo na email: office@delta-group.cz

Jídelna Bürkert v Mödlingu
Zasedací místnost společnosti Bürkert

nejnovější příspěvky

27. listopadu 2023

Vltavská filharmonie: Projektové řízení nejvýznamnější kulturní stavby v ČR

O novém hudebním komplexu se intenzivně mluví již více než rok. Po třináctiměsíčním výběrovém řízení podepsala pražská metropole smlouvu s konsorciem firem DELTA-JEG-FEM na proces projektového řízení a celkové koordinace stavebního projektu. Vltavská filharmonie se v Praze Holešovicích začne stavět přibližně za pět let....

Mehr
Delta Pods Architects Management

24. října 2023

Delta Pods Architects – nová architektonická značka v DELTA Group

...

Mehr

12. října 2023

Estav.tv: Stavební trh není jednoduchá disciplína

Díky pozvání do digitální televize estav.tv jsme měli možnost si s Ing. Dagmar Kopačkovou povídat o českém stavebnictví, o aktuálních trendech a inovacích při přípravě a realizaci stavebních projektů. Zároveň je tento rozhovor malým ohlédnutím za třicetiletým působením DELTA Group ČR/ Delta Projektconsult v České republice....

Mehr