News

teambau + lean management = perfektní realizace nového hlavního sídla společnosti Bürkert

Projekt Bürkert je příkladnou kombinací inovativních metod a úspěšného managementu. DELTA Group kromě úlohy generálního projektanta plnila také ve spolupráci s teambau úlohu generálního dodavatele. Odpovědnost za architekturu a kreativní vedení měla společnost Raumreich.

V únoru jsme předali úspěšně dokončenou budovu nového hlavního sídla rakouské společnosti Bürkert, která je předním hráčem v oblasti měřicích a kontrolních technologií. Společnost DELTA ve spolupráci s teambau pro klienta zajistila veškerý servis od prodeje staré budovy až po kompletní realizaci nového sídla. Nová budova má celkem 3 podlaží. V přízemí se nachází logistická hala a dílny, v nadzemních podlažích jsou pak umístěny kancelářské a administrativní prostory.

Nové hlavní sídlo v souladu s ekologickými principy využívá vzduchové tepelné čerpadlo a fotovoltaické panely, má střechy osazené zelení a harmonicky zapadá do okolního prostředí. V těsné blízkosti budovy se nachází biotop, který má statut chráněné přírodní památky. V areálu se nachází několik nabíjecích stanic pro elektromobily. Kromě toho, že nová budova splňuje všechny technické požadavky na multifunkční využití, její příjemné prostředí umožňuje zákazníkům i zaměstnancům dopřát si také potřebný odpočinek.

Venkovní pohled Bürkert ve městě Mödling
Čajová kuchyňka Bürkert

Lean management jako ten nejlepší partner

Důležitou součástí tohoto projektu je kultura založená na partnerství a spolupráci. Díky ní bylo možné celý proces realizovat velmi efektivně. Ne nadarmo se říká, že když necháte jednotlivé členy týmu vyjádřit jejich názor, spolupráce pak bude mnohem konstruktivnější a často se vám podaří ušetřit podstatnou část nákladů. Když navíc spolupráci pečlivě zkoordinujete, minimalizuje se riziko konfliktů, které by mohly ohrozit splnění termínů a zvýšit náklady. Přestože základem úspěšné spolupráce je dobrá vůle všech zúčastněných, bez precizního systému a metodiky se neobejdete. My jsme vsadili na lean management tzv. „štíhlý management“.

Jednou týdně se všichni lidé zapojení do procesu sešli přímo na staveništi před tabulí, prostřednictvím které se seznámili s úkoly a termíny rozdělenými podle profesí a podlaží. Princip je vcelku jednoduchý: Namísto specifikací plánu realizace se společně stanoví sled událostí. Na tomto procesu se podílí celý tým a dodržování se kontroluje prostřednictvím průběžné koordinace. V případě potřeby se realizují žádoucí změny. Tímto způsobem lze mnohem rychleji a flexibilněji řešit komplikace, minimalizovat zpoždění a reagovat na změny, protože všichni zúčastnění mají k dispozici stejné informace. V případě projektu pro společnost Bürkert se tento přístup zasloužil nejen o včasné předání díla, ale také maximální spokojenost klienta.

Recepce Bürkert

Oslavit úspěch je důležité

Správná spolupráce pokračuje i po skončení projektu: Při slavnostním předávání projektu Andreas Dopplmair, výkonný ředitel a projektový manažer společností DELTA a teambau, předal klientovi zastoupenému panem Andreasem Mixou voucher na společnou oslavu. Voucher bude uplatněn, jakmile to pandemická situace dovolí.

Andreas Mixa, generální ředitel společnosti Bürkert Rakousko, popisuje projekt slovy: „Jednalo se o velice zajímavý, náročný, ale také precizně naplánovaný projekt. Také proto proběhl velmi hladce. Výborná spolupráce mezi společnostmi DELTA/teambau coby generálním dodavatelem a společností Raumreich byla dle mého názoru klíčem k úspěšné a profesionální implementaci celého projektu.“

Andreas Dopplmair vysvětluje: „Tento projekt byl ukázkovým příkladem toho, že transparentní procesy štíhlého managementu, skvěle sehraný tým a aktivní zapojení klienta jsou zárukou úspěchu. Podílet se na tomto projektu bylo pro mě skutečným potěšením.“

Více o tématu souvislostí mezi projektovou kulturou stavebního projektu a jeho ekonomickým úspěchem (náklady, termíny, kvalita, spokojenost všech zúčastněných stran) si můžete přečíst ZDE.
V případě dotazů na kontaktujte: 568 800 800 nebo na email: office@delta-group.cz

Jídelna Bürkert v Mödlingu
Zasedací místnost společnosti Bürkert

nejnovější příspěvky

DELTA Ukraine_GIZ_Projects_ModularBuildings_Infrastructure (4)

15. května 2024

Infrastruktura projektů DELTA Ukrajina

...

Mehr

07. května 2024

Vltavská filharmonie: Dlouho očekávaná kulturní stavba, která má dobře nakročeno

Podrobná architektonická studie je zásadním mezníkem pro projekt Vltavské filharmonie. Na jejím základě se budou moci rozběhnout samotné projekční práce a získávání všech potřebných povolení nezbytných pro to, aby se mohlo v roce 2027 začít se samotnou stavbou, která bude špičkovou ukázkou světové architektury a novou ikonou Prahy. Projekt Vltavské filharmonie zohledňuje i základní principy trvalé udržitelnosti projektu včetně zahrnutí BIM procesů....

Mehr

22. dubna 2024

První etapa zdravých kanceláří Hagibor dokončena

9. září 2021 představil developer Crestyl koncept administrativní části nové pražské čtvrti Hagibor v sousedství stanice metra Želivského. Celkem zde vyroste šest kancelářských budov. První etapa zahrnuje dva administrativní objekty, které......

Mehr