News

teambau + lean management = perfektní realizace nového hlavního sídla společnosti Bürkert

Projekt Bürkert je příkladnou kombinací inovativních metod a úspěšného managementu. DELTA Group kromě úlohy generálního projektanta plnila také ve spolupráci s teambau úlohu generálního dodavatele. Odpovědnost za architekturu a kreativní vedení měla společnost Raumreich.

V únoru jsme předali úspěšně dokončenou budovu nového hlavního sídla rakouské společnosti Bürkert, která je předním hráčem v oblasti měřicích a kontrolních technologií. Společnost DELTA ve spolupráci s teambau pro klienta zajistila veškerý servis od prodeje staré budovy až po kompletní realizaci nového sídla. Nová budova má celkem 3 podlaží. V přízemí se nachází logistická hala a dílny, v nadzemních podlažích jsou pak umístěny kancelářské a administrativní prostory.

Nové hlavní sídlo v souladu s ekologickými principy využívá vzduchové tepelné čerpadlo a fotovoltaické panely, má střechy osazené zelení a harmonicky zapadá do okolního prostředí. V těsné blízkosti budovy se nachází biotop, který má statut chráněné přírodní památky. V areálu se nachází několik nabíjecích stanic pro elektromobily. Kromě toho, že nová budova splňuje všechny technické požadavky na multifunkční využití, její příjemné prostředí umožňuje zákazníkům i zaměstnancům dopřát si také potřebný odpočinek.

Venkovní pohled Bürkert ve městě Mödling
Čajová kuchyňka Bürkert

Lean management jako ten nejlepší partner

Důležitou součástí tohoto projektu je kultura založená na partnerství a spolupráci. Díky ní bylo možné celý proces realizovat velmi efektivně. Ne nadarmo se říká, že když necháte jednotlivé členy týmu vyjádřit jejich názor, spolupráce pak bude mnohem konstruktivnější a často se vám podaří ušetřit podstatnou část nákladů. Když navíc spolupráci pečlivě zkoordinujete, minimalizuje se riziko konfliktů, které by mohly ohrozit splnění termínů a zvýšit náklady. Přestože základem úspěšné spolupráce je dobrá vůle všech zúčastněných, bez precizního systému a metodiky se neobejdete. My jsme vsadili na lean management tzv. „štíhlý management“.

Jednou týdně se všichni lidé zapojení do procesu sešli přímo na staveništi před tabulí, prostřednictvím které se seznámili s úkoly a termíny rozdělenými podle profesí a podlaží. Princip je vcelku jednoduchý: Namísto specifikací plánu realizace se společně stanoví sled událostí. Na tomto procesu se podílí celý tým a dodržování se kontroluje prostřednictvím průběžné koordinace. V případě potřeby se realizují žádoucí změny. Tímto způsobem lze mnohem rychleji a flexibilněji řešit komplikace, minimalizovat zpoždění a reagovat na změny, protože všichni zúčastnění mají k dispozici stejné informace. V případě projektu pro společnost Bürkert se tento přístup zasloužil nejen o včasné předání díla, ale také maximální spokojenost klienta.

Recepce Bürkert

Oslavit úspěch je důležité

Správná spolupráce pokračuje i po skončení projektu: Při slavnostním předávání projektu Andreas Dopplmair, výkonný ředitel a projektový manažer společností DELTA a teambau, předal klientovi zastoupenému panem Andreasem Mixou voucher na společnou oslavu. Voucher bude uplatněn, jakmile to pandemická situace dovolí.

Andreas Mixa, generální ředitel společnosti Bürkert Rakousko, popisuje projekt slovy: „Jednalo se o velice zajímavý, náročný, ale také precizně naplánovaný projekt. Také proto proběhl velmi hladce. Výborná spolupráce mezi společnostmi DELTA/teambau coby generálním dodavatelem a společností Raumreich byla dle mého názoru klíčem k úspěšné a profesionální implementaci celého projektu.“

Andreas Dopplmair vysvětluje: „Tento projekt byl ukázkovým příkladem toho, že transparentní procesy štíhlého managementu, skvěle sehraný tým a aktivní zapojení klienta jsou zárukou úspěchu. Podílet se na tomto projektu bylo pro mě skutečným potěšením.“

Více o tématu souvislostí mezi projektovou kulturou stavebního projektu a jeho ekonomickým úspěchem (náklady, termíny, kvalita, spokojenost všech zúčastněných stran) si můžete přečíst ZDE.
V případě dotazů na kontaktujte: 568 800 800 nebo na email: office@delta-group.cz

Jídelna Bürkert v Mödlingu
Zasedací místnost společnosti Bürkert

nejnovější příspěvky

21. března 2023

Kanceláře a maloobchodní prostory, kde se snoubí noblesa, design, flexibilita a moderní technologie

Citlivá rekonstrukce budovy VIA UNA v těsné blízkosti historické dominanty Prašné brány proběhla pod taktovkou developera S+B Gruppe AG, amerického studia Marani Architects a DELTA Group ČR. Této trojici se podařilo navrátit unikátní historické památce v samotném srdci Prahy opět lesk, kterým se budova pyšnila v dobách své největší slávy. ...

Mehr

04. března 2023

Nové cesty, nové příležitosti: BIM a udržitelné stavebnictví

Do dalšího dílu našeho podcastu BIM JAKO FENOMÉN jsme si pozvali kromě jednatele DELTA Group ČR Erika Štefanoviče také kolegu architekta Karla Bařinku, který je u společnosti DELTA zodpovědný za implementaci tzv. DELTA green line principu do stavebních projektů. Karel Bařinka hned na úvodní otázku moderátora, jak by jednoduše definoval udržitelnou neboli zelenou budovu odpověděl, že se vlastně jedná o objekt, který má optimální užitné vlastnosti a efektivně nakládá s energiemi a materiály. ...

Mehr
Auf dem Foto (v.l. oben nach r. unten): Cornelia Riemer, René Noisternig, Christina Lang, Wolfgang Gomernik (DELTA), Andreas Gobiet (INGOB ZT.Gmbh), Wolfgang Kradischnig, Marija Kotnig (DELTA)

15. února 2023

DELTA Group se propojila se společností INGOB.ZT GmbH

DELTA Group, mezinárodní poskytovatel realitních služeb se zaměřením na architekturu, stavební management a poradenství, posiluje své portfolio služeb. Další úspěšná fúze během několika měsíců....

Mehr