News

Spojily nás kvalitní zdravé budovy. Jsme součástí České rady pro šetrné budovy

 

Udržitelnost ve stavebnictví pro nás není jen téma a směr, kterým postupujeme při projektování a realizaci stavebních projektů. Udržitelnost vnímáme jako možnost dát budovám nový smysl a přidanou hodnotu, která jim vydrží po celou dobu životního cyklu. Zelená výstavba, energeticky úsporná řešení, stabilní návratnost investice do objektu a certifikace budov z řady BREEAM, LEED či německého DGNB, to jsou oblasti, kterými žijeme a které s velkou vervou a osvícenými investory prosazujeme.

Naše členství ve spolku CZGBC již nebylo otázkou, zda vstoupit nebo ne, ale spíš otázkou KDY dozrajeme do fáze, kdy je vzájemné partnerství již neodvratnou záležitostí. Zlomovým prvkem v této oblasti projektování a plánování jsou určitě naši kolegové, kteří do našeho principu projektové přípravy budov dle DELTA Green line přinesli letos mnoho nových podnětů. Patří mezi ně například náš architekt Karel Bařinka v DELTA Group ČR, Marc Guido Höhne s Christinou Lechner a Arno Gingl v rakouské pobočce DELTA a neúnavný propagátor a stálice v našem Architecture Competence Center slovenský architekt Adam Cifra spolu se svými nejbližšími kolegy Jurajem Bačkorem a Katarínou Farkašovou.

Udržitelnou výstavbu zahrnujeme u nás v DELTA Group do tzv. DELTA Green line principu. Ten se věnuje integraci všech dostupných prvků udržitelnosti do plánování a projektové přípravy objektu včetně otázek týkající se strategie. Právě ta je nositelem úspěchu pro zajištění celkové udržitelnosti objektu a postará se o to, aby budoucí budova byla ekologická, flexibilní a po ekonomické stránce úspěšně použitelná v celém svém životním cyklu.

Komplexní přístup pro maximální udržitelnost budovy
Na udržitelný rozvoj se díváme komplexně, zahrnuje celou škálu témat od urbanistického kontextu místa stavby až po využití recyklovatelných materiálů, nebo využití v místě dostupných obnovitelných zdrojů energie. Při naší práci intenzivně spolupracujeme s našimi kolegy v Rakousku a na Slovensku. Vnímáme tedy také určité rozdíly mezi legislativou u nás a v Rakousku, např. pokud jde o možnosti realizace rozsáhlejších dřevostaveb. Díky této spolupráci tak můžeme investorům přinášet i nekonvenční řešení, která budou zcela v duchu naší Green line koncepce“, říká Karel Bařinka, expert v oblasti environmentálně ohleduplné výstavby.

Nástroje jako je Building Information Modeling (BIM), virtuální realita, 3D brýle, software Datenpool, zkrátka digitalizace stavebního projektu je v tomto směru plánování a výstavby velkou oporou a pro nás v DELTA Group již mnoho let samozřejmostí!

 

Nulová zátěž na životní prostředí = to je vize, ke které naše GREEN BUILDING projekty směřují. Některé z nich si můžete zde prohlédnout:

 

Nejvýznamnější budovy, kde jsme doprovázeli klienta přímo v procesu CERTIFIKACE BUDOV

nejnovější příspěvky

21. března 2023

Kanceláře a maloobchodní prostory, kde se snoubí noblesa, design, flexibilita a moderní technologie

Citlivá rekonstrukce budovy VIA UNA v těsné blízkosti historické dominanty Prašné brány proběhla pod taktovkou developera S+B Gruppe AG, amerického studia Marani Architects a DELTA Group ČR. Této trojici se podařilo navrátit unikátní historické památce v samotném srdci Prahy opět lesk, kterým se budova pyšnila v dobách své největší slávy. ...

Mehr

04. března 2023

Nové cesty, nové příležitosti: BIM a udržitelné stavebnictví

Do dalšího dílu našeho podcastu BIM JAKO FENOMÉN jsme si pozvali kromě jednatele DELTA Group ČR Erika Štefanoviče také kolegu architekta Karla Bařinku, který je u společnosti DELTA zodpovědný za implementaci tzv. DELTA green line principu do stavebních projektů. Karel Bařinka hned na úvodní otázku moderátora, jak by jednoduše definoval udržitelnou neboli zelenou budovu odpověděl, že se vlastně jedná o objekt, který má optimální užitné vlastnosti a efektivně nakládá s energiemi a materiály. ...

Mehr
Auf dem Foto (v.l. oben nach r. unten): Cornelia Riemer, René Noisternig, Christina Lang, Wolfgang Gomernik (DELTA), Andreas Gobiet (INGOB ZT.Gmbh), Wolfgang Kradischnig, Marija Kotnig (DELTA)

15. února 2023

DELTA Group se propojila se společností INGOB.ZT GmbH

DELTA Group, mezinárodní poskytovatel realitních služeb se zaměřením na architekturu, stavební management a poradenství, posiluje své portfolio služeb. Další úspěšná fúze během několika měsíců....

Mehr