News

Spojily nás kvalitní zdravé budovy. Jsme součástí České rady pro šetrné budovy

 

Udržitelnost ve stavebnictví pro nás není jen téma a směr, kterým postupujeme při projektování a realizaci stavebních projektů. Udržitelnost vnímáme jako možnost dát budovám nový smysl a přidanou hodnotu, která jim vydrží po celou dobu životního cyklu. Zelená výstavba, energeticky úsporná řešení, stabilní návratnost investice do objektu a certifikace budov z řady BREEAM, LEED či německého DGNB, to jsou oblasti, kterými žijeme a které s velkou vervou a osvícenými investory prosazujeme.

Naše členství ve spolku CZGBC již nebylo otázkou, zda vstoupit nebo ne, ale spíš otázkou KDY dozrajeme do fáze, kdy je vzájemné partnerství již neodvratnou záležitostí. Zlomovým prvkem v této oblasti projektování a plánování jsou určitě naši kolegové, kteří do našeho principu projektové přípravy budov dle DELTA Green line přinesli letos mnoho nových podnětů. Patří mezi ně například náš architekt Karel Bařinka v DELTA Group ČR, Marc Guido Höhne s Christinou Lechner a Arno Gingl v rakouské pobočce DELTA a neúnavný propagátor a stálice v našem Architecture Competence Center slovenský architekt Adam Cifra spolu se svými nejbližšími kolegy Jurajem Bačkorem a Katarínou Farkašovou.

Udržitelnou výstavbu zahrnujeme u nás v DELTA Group do tzv. DELTA Green line principu. Ten se věnuje integraci všech dostupných prvků udržitelnosti do plánování a projektové přípravy objektu včetně otázek týkající se strategie. Právě ta je nositelem úspěchu pro zajištění celkové udržitelnosti objektu a postará se o to, aby budoucí budova byla ekologická, flexibilní a po ekonomické stránce úspěšně použitelná v celém svém životním cyklu.

Komplexní přístup pro maximální udržitelnost budovy
Na udržitelný rozvoj se díváme komplexně, zahrnuje celou škálu témat od urbanistického kontextu místa stavby až po využití recyklovatelných materiálů, nebo využití v místě dostupných obnovitelných zdrojů energie. Při naší práci intenzivně spolupracujeme s našimi kolegy v Rakousku a na Slovensku. Vnímáme tedy také určité rozdíly mezi legislativou u nás a v Rakousku, např. pokud jde o možnosti realizace rozsáhlejších dřevostaveb. Díky této spolupráci tak můžeme investorům přinášet i nekonvenční řešení, která budou zcela v duchu naší Green line koncepce“, říká Karel Bařinka, expert v oblasti environmentálně ohleduplné výstavby.

Nástroje jako je Building Information Modeling (BIM), virtuální realita, 3D brýle, software Datenpool, zkrátka digitalizace stavebního projektu je v tomto směru plánování a výstavby velkou oporou a pro nás v DELTA Group již mnoho let samozřejmostí!

 

Nulová zátěž na životní prostředí = to je vize, ke které naše GREEN BUILDING projekty směřují. Některé z nich si můžete zde prohlédnout:

 

Nejvýznamnější budovy, kde jsme doprovázeli klienta přímo v procesu CERTIFIKACE BUDOV

nejnovější příspěvky

MARINA TOWER

25. října 2022

Rezidenční bydlení v MARINA TOWER: Vysoko, blízko a rozmanitě zároveň

MARINA TOWER ve Vídni byla úspěšně předána letos v únoru. Ve 140 metrů vysoké věži se nachází 511 bytů a dalších ploch pro různé využití. Projekt se vyznačuje výškou obytného domu, kvalitou vybavení a koordinací speciálních požadavků pro majitele nového bydlení....

Mehr

12. října 2022

BIM ve fázi správy budovy: 4. díl našeho podcastu BIM JAKO FENOMÉN

BIM a jeho vazby na Facility Management. V čem jsou integrovaná data z BIM modelu investorovi přínosem? Je to téma, které je skutečně zatím na počátku objevování přínosů a možností? Jaký je vztah mezi softwary Facility Managementu a BIM? Kdy je třeba v BIM projektování myslet na požadavky Facility Managementu? ...

Mehr

03. října 2022

Celosvětově proslulé stroje Caterpillar jsou klientům zase o kousek blíž

Komfortní, funkční, designově přitažlivé. To jsou přívlastky pro nový provozní areál společnosti Zeppelin SK. Tím však unikátní charakteristika tohoto průmyslového areálu nekončí, toto centrum se může také pochlubit prvenstvím v oblasti CO2 neutrality a rovněž naprostou energetickou samostatností. Celý areál navíc ctí zásady firemního designu celosvětově proslulého výrobce stavebních strojů Zeppelin. ...

Mehr