News

Spojily nás kvalitní zdravé budovy. Jsme součástí České rady pro šetrné budovy

 

Udržitelnost ve stavebnictví pro nás není jen téma a směr, kterým postupujeme při projektování a realizaci stavebních projektů. Udržitelnost vnímáme jako možnost dát budovám nový smysl a přidanou hodnotu, která jim vydrží po celou dobu životního cyklu. Zelená výstavba, energeticky úsporná řešení, stabilní návratnost investice do objektu a certifikace budov z řady BREEAM, LEED či německého DGNB, to jsou oblasti, kterými žijeme a které s velkou vervou a osvícenými investory prosazujeme.

Naše členství ve spolku CZGBC již nebylo otázkou, zda vstoupit nebo ne, ale spíš otázkou KDY dozrajeme do fáze, kdy je vzájemné partnerství již neodvratnou záležitostí. Zlomovým prvkem v této oblasti projektování a plánování jsou určitě naši kolegové, kteří do našeho principu projektové přípravy budov dle DELTA Green line přinesli letos mnoho nových podnětů. Patří mezi ně například náš architekt Karel Bařinka v DELTA Group ČR, Marc Guido Höhne s Christinou Lechner a Arno Gingl v rakouské pobočce DELTA a neúnavný propagátor a stálice v našem Architecture Competence Center slovenský architekt Adam Cifra spolu se svými nejbližšími kolegy Jurajem Bačkorem a Katarínou Farkašovou.

Udržitelnou výstavbu zahrnujeme u nás v DELTA Group do tzv. DELTA Green line principu. Ten se věnuje integraci všech dostupných prvků udržitelnosti do plánování a projektové přípravy objektu včetně otázek týkající se strategie. Právě ta je nositelem úspěchu pro zajištění celkové udržitelnosti objektu a postará se o to, aby budoucí budova byla ekologická, flexibilní a po ekonomické stránce úspěšně použitelná v celém svém životním cyklu.

Komplexní přístup pro maximální udržitelnost budovy
Na udržitelný rozvoj se díváme komplexně, zahrnuje celou škálu témat od urbanistického kontextu místa stavby až po využití recyklovatelných materiálů, nebo využití v místě dostupných obnovitelných zdrojů energie. Při naší práci intenzivně spolupracujeme s našimi kolegy v Rakousku a na Slovensku. Vnímáme tedy také určité rozdíly mezi legislativou u nás a v Rakousku, např. pokud jde o možnosti realizace rozsáhlejších dřevostaveb. Díky této spolupráci tak můžeme investorům přinášet i nekonvenční řešení, která budou zcela v duchu naší Green line koncepce“, říká Karel Bařinka, expert v oblasti environmentálně ohleduplné výstavby.

Nástroje jako je Building Information Modeling (BIM), virtuální realita, 3D brýle, software Datenpool, zkrátka digitalizace stavebního projektu je v tomto směru plánování a výstavby velkou oporou a pro nás v DELTA Group již mnoho let samozřejmostí!

 

Nulová zátěž na životní prostředí = to je vize, ke které naše GREEN BUILDING projekty směřují. Některé z nich si můžete zde prohlédnout:

 

Nejvýznamnější budovy, kde jsme doprovázeli klienta přímo v procesu CERTIFIKACE BUDOV

nejnovější příspěvky

07. února 2024

DELTA Group je certifikována jako „zaměstnavatel přátelský k rodině“

Doris Gardavsky a Reka Tanczos převzaly jménem celého týmu pečujícího o lidský potenciál a firemní kulturu celé skupiny DELTA ocenění „Zaměstnavatel přátelský rodině 2023/24“ – „Family-friendly employer 2023/24 award“....

Mehr

17. ledna 2024

Místo továrny na zpracování tabáku – továrna na nápady a kulturní hotspot

V letech 2015–2020 se DELTA Group stala součástí projektu obnovy a rekonstrukce brownfieldu: bývalé továrny na zpracování tabáku v rakouském Linci. Svým projektovým managementem, celkovou koordinací a propojením městské samosprávy se světem stavebnictví jsme dosáhli skvělého výsledku: bývalá tabačka Tabakfabrik Linz je dnes novým kulturním centrem plným nápadů a kreativity....

Mehr

27. listopadu 2023

Vltavská filharmonie: Projektové řízení nejvýznamnější kulturní stavby v ČR

O novém hudebním komplexu se intenzivně mluví již více než rok. Po třináctiměsíčním výběrovém řízení podepsala pražská metropole smlouvu s konsorciem firem DELTA-JEG-FEM na proces projektového řízení a celkové koordinace stavebního projektu. Vltavská filharmonie se v Praze Holešovicích začne stavět přibližně za pět let....

Mehr