Architektura
Architektura, to je nejen krása a estetičnost, ale také funkčnost, efektivita a udržitelnost. Naše projekty realizované dle principu green line jsou důkazem toho, jak může být tento přístup úspěšný:
Kancelářská a laboratorní univerzitní budova IFA v Tullnu
Budova IFA v Tullnu je výjimečná především dominantním využitím dřeva, které navozuje příjemnou atmosféru a propůjčuje budově nezaměnitelnou krásu. IFA Tulln je průkopnický projekt v oblasti udržitelných budov – jedná se totiž o jednu z prvních kancelářských a laboratorních budov ze dřeva. Je inspirací pro mnohé další stavby a dokazuje, že ze dřeva je možné stavět také budovy, které mají sloužit řadě různorodých účelů. Udržitelný způsob výstavby a dlouhá životnost budovy mají ohromný význam pro celou společnost.
Kancelářská budova společnosti Ekom
Kancelářská budova Ekom byla hodnocena jako mimořádně hospodárná díky nízkým nárokům na primární energie. Vyhovuje třídě energetické náročnosti A1. Budova byla optimálně připravena pro využití obnovitelných zdrojů energie. V interiérech byly použity přírodní nebo recyklovatelné povrchové materiály (koberce, podlahy). Jako součást vícepodlažního parkovacího domu byly naplánovány nabíjecí stanice pro elektromobily. Projekt byl představen na podzim roku 2018 v rámci kampaně „Týden zelených budov“ pod heslem EKOLOGICKY – ZDRAVĚ – EFEKTIVNĚ.
Nová dřevěná budova BOKU
Nová budova pro Univerzitu přírodních zdrojů a věd ve Vídni je rozšířením stávajícího vysokoškolského areálu BOKU. Na ploše přibližně 3 000 m2 poskytne prostory pro seminární centrum, knihovnu, studovny nebo také herny a konferenční místnosti. Kromě toho, že dřevo jako stavební materiál navozuje úžasnou atmosféru, velké množství denního světla přispívá k příjemnějšímu studijnímu i pracovnímu prostředí.
Při plánování a projektování byl kladen důraz nejen na ekologičnost, ale také na ekonomickou stránku budovy včetně všech faktorů ovlivňujících náklady během životního cyklu stavby. Volba optimálních materiálů a služeb budovy proběhla ve spolupráci s organizací Österreichisches Institut für Bauen und Ökologie (IBO). Architekti ze společností SWAP a DELTA získali ocenění klima:aktiv Gold za společné plánování projektu.
Komplex obytných budov Seestadt Aspern
Moderní architektura, byty vysoké kategorie a rozlehlé společné prostory jsou jen některé z mnoha výhod rezidenčního komplexu Aspern ve Vídni. Tým architektů a generálních projektantů ze společností DELTA a AllesWirdGut proměnil tyto ambiciozní plány ve skutečnost a na parcele D9 postavil vídeňskou čtvrť Seestadt Aspern čítající 170 bytů a 7 komerčních objektů.
Seestadt Aspern ve Vídni je jedním z největších projektů rozvoje urbanistické výstavby v Evropě. Nároky na vytápění celého rezidenčního komplexu činí přibližně 21 kWh/m²/rok. Komplex získal certifikaci dle pravidel Rakouské společnosti pro udržitelnou výstavbu (ÖGNI) na základě hodnocení TQB (Celkové hodnocení kvality budovy).