News

Celosvětově proslulé stroje Caterpillar jsou klientům zase o kousek blíž

 

Komfortní, funkční, designově přitažlivé. To jsou přívlastky pro nový provozní areál společnosti Zeppelin SK. Tím však unikátní charakteristika tohoto průmyslového areálu nekončí, toto centrum se může také pochlubit prvenstvím v oblasti CO2 neutrality a rovněž naprostou energetickou samostatností. Celý areál navíc ctí zásady firemního designu celosvětově proslulého výrobce stavebních strojů Zeppelin.

Tento areál se dočkal své premiéry 27. května, kdy byl slavnostně předán novým nájemníkům, jehož hlavním cílem je zvýšit dostupnost a komfort klientů, jež se stroji Caterpillar pracují.

 

Charakteristický černo-žlutý korporátní design

Vizuální výraz šedočerné fasády v administrativní části objektu tvoří metalický profilovaný plášť typické antracitové barvy přesně tak, jak určuje design manuál celého koncernu Zeppelin. Dílenskou část budovy tvoří prefabrikovaný sendvičový pohledový železobeton. Zodpovědný přístup k udržitelnosti a udržitelnému provozu objektu jasně dokazuje fotovoltaický systém umístěný na střechách a jižní fasádě hlavní provozní budovy.

 

Neoddělitelnou součástí identity této stavby je typický černo-žlutý korporátní design charakteristický pro tento brand. Tuto identitu dodržuje i interiér budovy včetně informačního a navigačního systému v budově. Za celým konceptem stojí architektonické studio PHA. Naši kolegové ze slovenské DELTA Group SK doprovázeli projekt Zeppelin SK v oblasti managementu výběrového řízení zhotovitele stavby, projektového managementu, cost controllingu a technického dozoru koncentrovaného na kvalitu provedení včetně dodržení harmonogramu stavby a definovaných nákladů.

Marian Kupka, vedoucí projektu k tomuto projektu podotýká, že světově proslulé stroje Caterpillar si rozhodně zaslouží důstojný provozní areál přesně tohoto formátu, který nabízí komfort nejen co se týče vyšší úrovně prodejního procesu, ale také oblasti poprodejního servisu či zapůjčení strojů.

CO2   neutrální, energeticky samostatný

Jak již bylo zmíněno, hlavní poslání nového průmyslového a provozního areálu bratislavské pobočky Zeppelin SK je zabezpečit prodej a servis stavebních strojů Caterpillar. Pro tento cíl se podařilo vytvořit přesvědčivý koncept budovy, která efektivně integruje administrativní část s propojením na provoz skladu i servis.

Nadstavbou, kterou nelze z hlediska ekonomického, ale i ekologického pohledu přehlédnout, kromě smysluplné funkčnosti provozních procesů tohoto areálu, je absolutní energetická samostatnost. Tato bratislavská pobočka Zeppelin SK se může jako první v Evropě pochlubit CO2 neutralitou. 100% elektrické energie si pro svůj vlastní provoz dokáže vyrobit sama. Příčinou jsou fotovoltaické panely s bateriovým úložištěm, tepelná čerpadla jako zdroj vytápění i chlazení, řízené větrání s rekuperací a kvalitně tepelně izolované obvodové konstrukce.

Nový provozní areál Zeppelin SK se nachází v katastru obce Bernolákovo, na pozemku nedaleko výjezdu z dálnice D1 – Triblavina. Tak jak jsme zvyklí vídat u strojů Caterpillar, jsou vystaveny podél pozemku, kde sídlí. V případě tohoto projektu ze severní strany, která je dobře viditelná přímo z dálnice. Je třeba zmínit, že i tento typický znak ovlivnil koncepční návrh areálu.

Partnerství a férovost jako klíč k opakovanému úspěchu projektů

Marian Kupka z pohledu zkušeného stavaře a projektového vedoucího k tomuto projektu závěrem dodává, že je velmi rád, že mohla DELTA Group SK přispět k tomuto energeticky výjimečnému a promyšlenému stavebnímu projektu, který je „mercedesem“ mezi provozními areály, se kterými se běžně v oblasti industriální výstavby setkáváme.  „I přes složité pandemické jaro v roce 2021 se podařilo přes četná omezení dokončit úspěšně proces managementu výběru zhotovitele a začít v dubnu 2021 s fyzickou výstavbou.“

„Celá koordinace projektu probíhala poměrně hladce a výzvy, které se vyskytly se nám dařilo plnit a koordinovat díky dobré partnerské atmosféře v projektovém týmu. Věřím, že jsme jako skupina DELTA opět potvrdili koncernu Zeppelin GmbH naše kompetence ve svěřených činnostech a přejeme hodně úspěchů při expanzi a dalším působení na celosvětovém stavebním trhu.“

 

Fakta o projektu
Investor: Zeppelin SK spol. s.r.o.
Investiční náklady: 7,7 mil. EUR včetně technologií
Architektura: PHA
Projektová příprava: 2017 – 2020
Realizace: 2021 – 2022 , STRABAG
Management výběrového řízení a koordinace projektu: DELTA Group SK
Technický dozor investorra (TDI): DELTA Group SK
Projektový management: DELTA Group SK
Quality Management, Cost management, BOZP: DELTA Group SK

Zdroj info: Ing. arch. Branislav Hovorka, Ing. arch. Martin Paulíny, Ing. arch. Marek Peťovský
Zdroj foto:  PHA – Paulíny Hovorka Architekti

nejnovější příspěvky

MARINA TOWER

25. října 2022

Rezidenční bydlení v MARINA TOWER: Vysoko, blízko a rozmanitě zároveň

MARINA TOWER ve Vídni byla úspěšně předána letos v únoru. Ve 140 metrů vysoké věži se nachází 511 bytů a dalších ploch pro různé využití. Projekt se vyznačuje výškou obytného domu, kvalitou vybavení a koordinací speciálních požadavků pro majitele nového bydlení....

Mehr

12. října 2022

BIM ve fázi správy budovy: 4. díl našeho podcastu BIM JAKO FENOMÉN

BIM a jeho vazby na Facility Management. V čem jsou integrovaná data z BIM modelu investorovi přínosem? Je to téma, které je skutečně zatím na počátku objevování přínosů a možností? Jaký je vztah mezi softwary Facility Managementu a BIM? Kdy je třeba v BIM projektování myslet na požadavky Facility Managementu? ...

Mehr

03. října 2022

Celosvětově proslulé stroje Caterpillar jsou klientům zase o kousek blíž

Komfortní, funkční, designově přitažlivé. To jsou přívlastky pro nový provozní areál společnosti Zeppelin SK. Tím však unikátní charakteristika tohoto průmyslového areálu nekončí, toto centrum se může také pochlubit prvenstvím v oblasti CO2 neutrality a rovněž naprostou energetickou samostatností. Celý areál navíc ctí zásady firemního designu celosvětově proslulého výrobce stavebních strojů Zeppelin. ...

Mehr