News

Celosvětově proslulé stroje Caterpillar jsou klientům zase o kousek blíž

 

Komfortní, funkční, designově přitažlivé. To jsou přívlastky pro nový provozní areál společnosti Zeppelin SK. Tím však unikátní charakteristika tohoto průmyslového areálu nekončí, toto centrum se může také pochlubit prvenstvím v oblasti CO2 neutrality a rovněž naprostou energetickou samostatností. Celý areál navíc ctí zásady firemního designu celosvětově proslulého výrobce stavebních strojů Zeppelin.

Tento areál se dočkal své premiéry 27. května, kdy byl slavnostně předán novým nájemníkům, jehož hlavním cílem je zvýšit dostupnost a komfort klientů, jež se stroji Caterpillar pracují.

 

Charakteristický černo-žlutý korporátní design

Vizuální výraz šedočerné fasády v administrativní části objektu tvoří metalický profilovaný plášť typické antracitové barvy přesně tak, jak určuje design manuál celého koncernu Zeppelin. Dílenskou část budovy tvoří prefabrikovaný sendvičový pohledový železobeton. Zodpovědný přístup k udržitelnosti a udržitelnému provozu objektu jasně dokazuje fotovoltaický systém umístěný na střechách a jižní fasádě hlavní provozní budovy.

 

Neoddělitelnou součástí identity této stavby je typický černo-žlutý korporátní design charakteristický pro tento brand. Tuto identitu dodržuje i interiér budovy včetně informačního a navigačního systému v budově. Za celým konceptem stojí architektonické studio PHA. Naši kolegové ze slovenské DELTA Group SK doprovázeli projekt Zeppelin SK v oblasti managementu výběrového řízení zhotovitele stavby, projektového managementu, cost controllingu a technického dozoru koncentrovaného na kvalitu provedení včetně dodržení harmonogramu stavby a definovaných nákladů.

Marian Kupka, vedoucí projektu k tomuto projektu podotýká, že světově proslulé stroje Caterpillar si rozhodně zaslouží důstojný provozní areál přesně tohoto formátu, který nabízí komfort nejen co se týče vyšší úrovně prodejního procesu, ale také oblasti poprodejního servisu či zapůjčení strojů.

CO2   neutrální, energeticky samostatný

Jak již bylo zmíněno, hlavní poslání nového průmyslového a provozního areálu bratislavské pobočky Zeppelin SK je zabezpečit prodej a servis stavebních strojů Caterpillar. Pro tento cíl se podařilo vytvořit přesvědčivý koncept budovy, která efektivně integruje administrativní část s propojením na provoz skladu i servis.

Nadstavbou, kterou nelze z hlediska ekonomického, ale i ekologického pohledu přehlédnout, kromě smysluplné funkčnosti provozních procesů tohoto areálu, je absolutní energetická samostatnost. Tato bratislavská pobočka Zeppelin SK se může jako první v Evropě pochlubit CO2 neutralitou. 100% elektrické energie si pro svůj vlastní provoz dokáže vyrobit sama. Příčinou jsou fotovoltaické panely s bateriovým úložištěm, tepelná čerpadla jako zdroj vytápění i chlazení, řízené větrání s rekuperací a kvalitně tepelně izolované obvodové konstrukce.

Nový provozní areál Zeppelin SK se nachází v katastru obce Bernolákovo, na pozemku nedaleko výjezdu z dálnice D1 – Triblavina. Tak jak jsme zvyklí vídat u strojů Caterpillar, jsou vystaveny podél pozemku, kde sídlí. V případě tohoto projektu ze severní strany, která je dobře viditelná přímo z dálnice. Je třeba zmínit, že i tento typický znak ovlivnil koncepční návrh areálu.

Partnerství a férovost jako klíč k opakovanému úspěchu projektů

Marian Kupka z pohledu zkušeného stavaře a projektového vedoucího k tomuto projektu závěrem dodává, že je velmi rád, že mohla DELTA Group SK přispět k tomuto energeticky výjimečnému a promyšlenému stavebnímu projektu, který je „mercedesem“ mezi provozními areály, se kterými se běžně v oblasti industriální výstavby setkáváme.  „I přes složité pandemické jaro v roce 2021 se podařilo přes četná omezení dokončit úspěšně proces managementu výběru zhotovitele a začít v dubnu 2021 s fyzickou výstavbou.“

„Celá koordinace projektu probíhala poměrně hladce a výzvy, které se vyskytly se nám dařilo plnit a koordinovat díky dobré partnerské atmosféře v projektovém týmu. Věřím, že jsme jako skupina DELTA opět potvrdili koncernu Zeppelin GmbH naše kompetence ve svěřených činnostech a přejeme hodně úspěchů při expanzi a dalším působení na celosvětovém stavebním trhu.“

 

Fakta o projektu
Investor: Zeppelin SK spol. s.r.o.
Investiční náklady: 7,7 mil. EUR včetně technologií
Architektura: PHA
Projektová příprava: 2017 – 2020
Realizace: 2021 – 2022 , STRABAG
Management výběrového řízení a koordinace projektu: DELTA Group SK
Technický dozor investorra (TDI): DELTA Group SK
Projektový management: DELTA Group SK
Quality Management, Cost management, BOZP: DELTA Group SK

Zdroj info: Ing. arch. Branislav Hovorka, Ing. arch. Martin Paulíny, Ing. arch. Marek Peťovský
Zdroj foto:  PHA – Paulíny Hovorka Architekti

nejnovější příspěvky

27. září 2023

Udržitelnost jde ruku v ruce se sociální zodpovědností

Žijeme v uspěchané době. Okolo nás i v našem oboru se neustále něco nového děje, vyvíjí, inovuje, a i přesto je třeba si umět najít čas POMÁHAT. Nejen jako jednotlivec každý za sebe, ale i většina firem zaměřených na udržitelnost se obvykle zapojuje do dobročinných aktivit v místě, kde podniká. Ani my v DELTA Group ČR nejsme jiní a v Třebíči podporujeme různé charitativní či sportovní akce....

Mehr

20. září 2023

Jihlava získá novou Horáckou multifunkční arénu

Máme před sebou další důležitý milník v přípravě a koordinaci stavebních projektů. Jedná se o Horáckou multifunkční arénu, veřejnou stavební zakázku, která je pro Kraj Vysočina novou příležitostí nejen na podporu sportovních talentů, ale také místem, které se stane centrem kultury a společenských akcí....

Mehr

21. července 2023

Skupina DELTA se stává vlastníkem INGOB.ZT GmbH

Vzhledem k neočekávanému odchodu Andrease Gobieta v dubnu tohoto roku musel být integrační proces mezi INGOB.ZT GmbH a DELTA Group, který byl zahájen na začátku roku 2023, realizován rychleji, než bylo původně plánováno. Aby bylo zajištěno řízení společnosti INGOB.ZT GmbH, spolumajitel a generální ředitel společnosti DELTA Wolfgang Kradischnig a dlouholetá zaměstnankyně INGOB.ZT GmbH Helga Juri okamžitě převzali duální řízení. Nyní je také dokončen převod vlastnictví, který byl plánován v několika fázích: Skupina firem DELTA je nyní jediným vlastníkem INGOB.ZT GmbH....

Mehr