News

Arno Gingl se stává jednatelem v rámci skupiny DELTA Group

Arno Gingl je nyní jednatelem společnosti Delta Projektconsult GmbH a sdílí aktivní vedoucí roli s Marcem Guido Höhne. Díky svým rozsáhlým znalostem a vysoké úrovni angažovanosti v integrovaném poradenství vytváří pro klienty DELTA Group dlouhodobá strategická řešení v oblasti udržitelné výstavby.

Po studiu stavebního inženýrství ve Štýrském Hradci a dalších studijních oborech, včetně pojišťovnictví, získal Arno Gingl rozsáhlé zkušenosti v oblasti mezinárodního projektového řízení, řízení výstavby a řízení rizik. Po několika letech v Kanadě a USA se rodilý Štýr vrátil do Rakouska, kde dohlížel na další infrastrukturní projekty. V posledních třinácti letech byl zodpovědný za analýzy ziskovosti přidělených projektů a pracoval jako odborník mimo jiné pro pojišťovny a v sektoru nemovitostí.

Arno Gingl v minulosti opakovaně přicházel do kontaktu se společností DELTA Group prostřednictvím projektové práce a v posledních letech se setkal s majiteli skupiny. V několika rozhovorech vyšlo najevo, že je s společností DELTA spojen touhou po silnějším povědomí o udržitelnosti ve stavebnictví a realitním průmyslu. Přesvědčení, že udržitelné jednání má smysl a vytváří přidanou hodnotu pro lidi a životní prostředí v každé společnosti, je klíčové.

V srpnu 2022 se Arno Gingl po úspěšných společných projektech a několika pozitivních diskusích konečně připojil ke skupině DELTA Group.

Arno Gingl o svém vstupu do společnosti DELTA: „Naším cílem je spojit síly, abychom demonstrovali mnoho možností udržitelných opatření a podpořili je našimi poradenskými službami. Díky inovativním přístupům a správným partnerům jsme schopni zlepšit současnou situaci, ušetřit zdroje a snížit emise – a to i ve stávajících budovách.“

Wolfgang Gomernik, spolumajitel a jednatel společnosti DELTA Holding Rakousko a DELTA Ukrajina, je přesvědčen o jeho velkém know-how: „Arno Gingl přesně ví, ve kterých oblastech musíme jednat, abychom společně vytvářeli udržitelné budovy.“

Arno Gingl

Arno Gingl ve zkratce

Arno Gingl zahájil svou akademickou kariéru svým vzděláním ve stavebnictví na HTBLA Zeltweg. Po ukončení studia stavebního plánování a řízení výstavby na FH Joanneum Graz se také věnoval technickému managementu se zaměřením na energetickou ekonomiku a řízení rizik na FH Wien. Během svého výcviku již získal oporu v profesním životě a absolvoval kurz Řízení rizik a pojištění na WU.

Od roku 2003 ho jeho profesionální kariéra zavedla z Washingtonu D.C. do kanadského Ontaria a zpět do Rakouska, kde měl na starosti různé projekty v několika spolkových zemích. Arno Gingl dohlížel na velké mezinárodní projekty, včetně Strabagu, v oblasti výstavby tunelů a infrastruktury. Jeho zkušenosti sahají od projektového řízení, řízení rizik a pohledávek až po mezinárodní realitní poradenství. Posledních 10 let je vedoucím technického poradenství ve společnosti Risk Experts Risiko Engineering GmbH.

Od roku 2013 do roku 2020 byl Arno Gingl také přednášejícím na IMC University of Applied Sciences v Kremži pro kurz Hodnocení rizik pro životní prostředí. Jeho akademická zvídavost také vedla k vydání četných publikací; témata sahají od řízení kontinuity podnikání až po holistické řízení rizik pro malé a střední podniky a další. Soukromě je Arno Gingl vášnivým kuchařem, ale také se zabývá sportem; Horské sporty, jízda na horském kole a skialpinismus patří mezi jeho oblíbené.

nejnovější příspěvky

21. března 2023

Kanceláře a maloobchodní prostory, kde se snoubí noblesa, design, flexibilita a moderní technologie

Citlivá rekonstrukce budovy VIA UNA v těsné blízkosti historické dominanty Prašné brány proběhla pod taktovkou developera S+B Gruppe AG, amerického studia Marani Architects a DELTA Group ČR. Této trojici se podařilo navrátit unikátní historické památce v samotném srdci Prahy opět lesk, kterým se budova pyšnila v dobách své největší slávy. ...

Mehr

04. března 2023

Nové cesty, nové příležitosti: BIM a udržitelné stavebnictví

Do dalšího dílu našeho podcastu BIM JAKO FENOMÉN jsme si pozvali kromě jednatele DELTA Group ČR Erika Štefanoviče také kolegu architekta Karla Bařinku, který je u společnosti DELTA zodpovědný za implementaci tzv. DELTA green line principu do stavebních projektů. Karel Bařinka hned na úvodní otázku moderátora, jak by jednoduše definoval udržitelnou neboli zelenou budovu odpověděl, že se vlastně jedná o objekt, který má optimální užitné vlastnosti a efektivně nakládá s energiemi a materiály. ...

Mehr
Auf dem Foto (v.l. oben nach r. unten): Cornelia Riemer, René Noisternig, Christina Lang, Wolfgang Gomernik (DELTA), Andreas Gobiet (INGOB ZT.Gmbh), Wolfgang Kradischnig, Marija Kotnig (DELTA)

15. února 2023

DELTA Group se propojila se společností INGOB.ZT GmbH

DELTA Group, mezinárodní poskytovatel realitních služeb se zaměřením na architekturu, stavební management a poradenství, posiluje své portfolio služeb. Další úspěšná fúze během několika měsíců....

Mehr