News

Slavíme 30 let na českém trhu. Sázíme na digitalizaci, udržitelnost a silnou firemní kulturu

 

DELTA Group ČR oslavuje již 30 let svého úspěšného působení na českém trhu. Od svého vstupu na český trh v roce 1993 si získala uznání a stala se důležitým hráčem v oblasti českého stavebnictví. S celkovými 47 lety zkušeností na evropském trhu je DELTA mezinárodní skupinou firem, která se zaměřuje na inovace, digitalizaci, udržitelnost a komplexní přístup ke stavebním projektům.

Společnost DELTA se pyšní nejen svou dlouhou tradicí a vynikající reputací, ale také mnohými oceněními a certifikacemi, které získala v nejrůznějších architektonických a realitních soutěžích, jež se zaměřují na oblast výstavby v rámci Evropy. Od počátku svého působení se DELTA neustále houževnatě rozvíjí a přináší moderní a efektivní řešení pro stavební projekty, přičemž klade důraz na inovace, digitální transformaci a udržitelnost. Své klienty si získává tím, že nabízí komplexní a profesionální služby, které splňují nejvyšší mezinárodní standardy kvality. DELTA Group je skupina společností, která se dívá do budoucnosti a je připravena čelit výzvám moderního stavebnictví v rámci Evropy.

 

Často stojí u zrodu stavebních projektů z oblastí jak rezidenční výstavby, tak průmyslu, administrativních budov, hotelů či obchodních center. Stále více se profiluje také v oblasti staveb veřejného sektoru ve všech různých fázích. „Vydržet tolik let na poměrně turbulentním stavebním trhu a neztratit přízeň našich klientů, nás naplňuje radostí. Ale samozřejmě také velkou zodpovědností v přístupu do dalších let“, říká její jednatel a zároveň spolumajitel celé skupiny firem DELTA, Erik Štefanovič. „Kdybychom měli DELTA Group v krátkosti popsat, použijeme pravděpodobně slova jako inovace, férovost, respekt a odvaha. To jsou základní charakteristiky, kterými lze celou mezinárodní skupinu firem DELTA charakterizovat“, doplňuje Štefanovič.

 

Začátek příběhu DELTA Group

V roce 1977 v rakouském městě Wels vznikla projekční kancelář tří mužů – Wilhelm Greiner, Knut a Otmar Drugowitschovi. Dnešní jednatel české společnosti DELTA Group ČR, Erik Štefanovič, se stal součástí v roce 1993. Jeho mentorem a učitelem byl Wilhelm Greiner, od kterého, jak sám potvrzuje, se mnohé naučil. V roce 2011 se proměnila majetnická struktura. Skupinu mezinárodních firem DELTA převzala skupina výkonných jednatelů, kteří dodnes vlastní společnost a pravidelně se setkávají a usilovně posouvají značku DELTA Group kupředu.

Na rakouském trhu jsme již impozantních 47 let a na tom našem českém je to už krásných třicet let. Mnohé jsme se naučili, mezinárodní propojení více než 350 zaměstnanců nás dělá silnějšími díky specifickým kompetencím v mnoha oblastech. Ať už budeme mluvit o digitalizaci, BIM projektování, udržitelné výstavbě, certifikaci enviromentálních budov, taxonomii EU, ale i udržitelné architektuře a integrovanému přístupu ke stavebním projektům. To jsou faktory, které z našich projektů činí výjimečné budovy s přidanou hodnotou, jež často získávají mnohá mezinárodní ocenění, ale především jsou s nimi spokojeni investoři, a proto se k nám při expanzi či rekonstrukci často znovu vrací.

„Této důvěry si velmi vážíme“ komentuje uplynulých 30 let působení na českém trhu Erik Štefanovič a zároveň dodává: „Stavíme s nejlepšími úmysly a opouštíme často projekty po dvou, třech či více letech trvání s dobrým pocitem a někdy až se smutkem, že sehraný projektový tým končí. Pak je čas nastartovat další projekt a začít budovat nový tým, znovu, a se stejným nadšením a cílem „vytvořit výjimečnou budovu.“

Mezinárodní skupina firem DELTA Group dnes

Mezinárodní společnost s více než 350 zaměstnanci a 12 pobočkami ve 4 zemích Evropy se zpracovanými projekty v hodnotě 5 mld. EUR ročně. To jsou poměrně vysoká a působivá čísla, která dokáží rychle vytvořit základní představu o síle a kompetentnosti skupiny firem DELTA Group. Ve skutečnosti je DELTA velká skupina specialistů z oborově různě zaměřených oblastí, ale také techniků, stavebních inženýrů, architektů, projektantů, kteří mají nadšení pro svou práci, kladou důraz na detail a inovaci, a jejichž smyslem je posouvat stavbu 21. století vpřed.

DELTA Group je jiná

V čem se DELTA Group liší od mnohých společností na stavebním trhu, tak to je rozhodně firemní kultura, agilní způsob vedení a unikátní atmosféra spojenectví, ve které žije. „Když jste součástí týmu, kde cítíte, že se máte o koho opřít, a to jak mezilidsky, tak i profesně díky vysoké odbornosti ostatních členů ve vašem týmu, tak vás práce na projektech a jakýsi zvláštní druh nadšení vytvářet něco výjimečného zkrátka pohltí. Máte nezvykle silný elán a energii vytvářet nové koncepty budov, hledat nové cesty, ať v úrovni architektury, tak třeba zdrojů energie, nebo s vervou koordinovat přestavbu rozsáhlého obchodního domu za plného provozu. Zejména když zde pracuje skupina několika desítek zhotovitelů nejen z České republiky na 15 000 metrech čtverečních a každá s jinou mentalitou a třeba i odlišnými zájmy,“ komentuje pracovní atmosféru Zbyněk Kovář, prokurista DELTA Group ČR.

Firemní kultura a férová projektová kultura jako pevný základní kámen

Mezinárodní skupina firem DELTA Group je unikátní, přestože nabízí obdobné služby jako mnohé jiné společnosti zaměřené na komplexní doprovod stavebních projektů od první myšlenky až po kolaudaci. Architekturu, projektování budov včetně projekce v BIM, řízení a koordinaci projektů, management výběrového řízení na zhotovitele stavby až po stavební dozor, řízení kvality, nákladů či termínů, to vše nabízí i jiné firmy na českém či evropském trhu. Faktory, které zásadně odlišují společnosti skupiny firem DELTA je způsob komunikace, projektová kultura, otevřenost a férové jednání, vytvoření atmosféry spojenectví a přístupu k ostatním členům týmu.

 

„Lidský potenciál je silnou součástí našeho DNA, je to patrné ve způsobu vedení rozhovorů, řízení firemních porad, interních jednání, kde je cítit kultura spolupráce. Máme různé firemní akce, teambuildingy, propracovaný systém školení, ale i workshopy zaměřené na toto vzájemné propojování se a připomenutí si, kdo vlastně jsme.

 

Kolegové z Rakouska pro to mají specifický výraz „Augenhöhe“ – rovnocenná komunikace partnerů na stejné úrovni (očí). To je to, co zásadně ovlivňuje atmosféru často nesourodého týmu, který společně musí plánovat a zrealizovat projekt, který trvá třeba dva roky a více“, reflektuje k oblasti firemní kultury Human Potential Erik Štefanovič.

 

Budovy jako místo propojení se s lidmi.

Budovy mají již historicky danou svoji nejzásadnější funkci a tou je někoho či něco ochránit. DELTA ze svého pohledu několika desítek architektů a projektantů vnímá budovy také z druhého pohledu, a tou je velmi jednoduše řečeno „místo, kde vzniká propojení s lidmi“. A v tu chvíli je jedno, jestli si jako příklad budovy dosadíte kanceláře, nemocnice, školy, firemní sídlo, halu v průmyslové výrobě nebo nákupní centrum. Všechny tyto objekty projektujeme pro lidi a s tímto pohledem na koncept budovy naši architekti vždy pracují.

A zde je nutné také závěrem zdůraznit, že DELTA již několik let horlivě prosazuje prvky udržitelné výstavby do svých stavebních projektů, protože si plně uvědomuje, že je nutné začít myslet udržitelně, jinak lidstvu hrozí zánik. Je třeba tvořit budovy pro svoji ochranu, dát prostor vzdělávání, léčbě, práci, sportu či zábavě, ale pozor, ne na úkor planety. UDRŽITELNOST je PŘÍLEŽITOST, měli bychom to tak začít všichni vnímat“, dodává závěrem Erik Štefanovič.

 

Důležité milníky společnosti DELTA zachycuje také rozhovor s Arnoštem Wagnerem pro magazín Development News. Přečíst si jej můžete ZDE.

 

HLAVNÍ FAKTA o skupině DELTA Group

DELTA Group ČR je součástí mezinárodní skupiny firem DELTA poskytující komplexní služby v oboru pozemního stavitelství. Svým klientům nabízí služby v oblasti architektury, služby generálního projektanta včetně BIM projekce budov, projektové přípravy, stavebního managementu, výběrového řízení, digitálního datového prostředí, certifikace udržitelnosti budov a IT služeb a podpory. Společnost se zabývá prakticky všemi fázemi plánování a realizace budov od jejich projektové přípravy přes výstavbu, optimalizaci nákladů během následného provozu až po případnou revitalizaci či ukončení životního cyklu objektu.

Z hlediska segmentu realit se zaměřuje jak na rezidenční, tak komerční objekty jako průmyslové a kancelářské budovy, hotely či obchodní centra, ale i stavby veřejného sektoru. Silnou stránkou skupiny DELTA je široký záběr znalostí a kompetencí, které jí poskytuje specifický mezinárodní tým, jež nabízí pro otázky udržitelné výstavby komplexní poradenství pro vše, co nemovitost připravená na budoucnost potřebuje.

Společnost byla založena v roce 1977 v Rakousku, přičemž na českém trhu působí přes 30 let. Od svého vzniku se vyprofilovala v nadnárodní společnost s pobočkami ve čtyřech zemích: Rakousku, České republice, Slovensku a na Ukrajině, nicméně prakticky působí v celém regionu střední a východní Evropy a dále expanduje. V současné době má přes 350 zaměstnanců a podílí se na realizaci více než 500 projektů ročně o celkové hodnotě 5 miliard eur.

nejnovější příspěvky

27. září 2023

Udržitelnost jde ruku v ruce se sociální zodpovědností

Žijeme v uspěchané době. Okolo nás i v našem oboru se neustále něco nového děje, vyvíjí, inovuje, a i přesto je třeba si umět najít čas POMÁHAT. Nejen jako jednotlivec každý za sebe, ale i většina firem zaměřených na udržitelnost se obvykle zapojuje do dobročinných aktivit v místě, kde podniká. Ani my v DELTA Group ČR nejsme jiní a v Třebíči podporujeme různé charitativní či sportovní akce....

Mehr

20. září 2023

Jihlava získá novou Horáckou multifunkční arénu

Máme před sebou další důležitý milník v přípravě a koordinaci stavebních projektů. Jedná se o Horáckou multifunkční arénu, veřejnou stavební zakázku, která je pro Kraj Vysočina novou příležitostí nejen na podporu sportovních talentů, ale také místem, které se stane centrem kultury a společenských akcí....

Mehr

21. července 2023

Skupina DELTA se stává vlastníkem INGOB.ZT GmbH

Vzhledem k neočekávanému odchodu Andrease Gobieta v dubnu tohoto roku musel být integrační proces mezi INGOB.ZT GmbH a DELTA Group, který byl zahájen na začátku roku 2023, realizován rychleji, než bylo původně plánováno. Aby bylo zajištěno řízení společnosti INGOB.ZT GmbH, spolumajitel a generální ředitel společnosti DELTA Wolfgang Kradischnig a dlouholetá zaměstnankyně INGOB.ZT GmbH Helga Juri okamžitě převzali duální řízení. Nyní je také dokončen převod vlastnictví, který byl plánován v několika fázích: Skupina firem DELTA je nyní jediným vlastníkem INGOB.ZT GmbH....

Mehr