News

Přestavba a modernizace obchodního domu IKEA za plného provozu

 

Na základě četných zkušeností a ověřených kompetencí z úspěšně realizovaných přestaveb v oblasti retailu nám v únoru letošního roku svěřil švédský nábytkářský řetězec IKEA řízení a koordinaci přestavby brněnského obchodního domu IKEA. Letos v říjnu již byla z pohledu zákazníků nejdůležitější část tohoto projektu, modernizovaný hlavní vstup spolu s dětským koutkem, otevřena. Nyní před Vánocemi celá přestavba čile pokračuje. S ohledem na rozšíření stavebních prací na tomto projektu je předpokládané datum ukončení rekonstrukce na jaře příštího roku.

„Naše hlavní odpovědnost spočívá v projektovém řízení přestavby a rozšíření stávajícího obchodního domu IKEA, umístěného v nákupním centru Avion Shopping Park v Brně. DELTA Group ČR zde doprovází investora v roli stavebního dozoru, BOZP, projektového managementu, cost managementu a také retail koordinátora,“ upřesnil Erik Štefanovič k projektu přestavby tohoto nábytkářského domu IKEA.

Projekt zahrnuje celkovou přestavbu a rozšíření stávajícího obchodního domu IKEA za účelem zlepšení provozních i obchodních podmínek dle představ provozovatele. 1. října byl oficiálně otevřen nově rozšířený hlavní vstup do obchodního domu IKEA Brno. Během října uspořádala IKEA v nových prostorách víkendovou akci pro zákazníky a jejich děti, které si mohly užít příjemné hravé odpoledne v novém dětském koutku.

„Přestavba na přání klienta probíhala za plného provozu, což s sebou neslo vyšší požadavky na koordinaci stavebních činností s provozními potřebami obchodního domu. Jednalo se zejména o kompletní oddělení stavebních záborů od zákazníků IKEA pomocí protiprašných stěn nebo oplocení. Hlučné a prašné práce se prováděly koordinovaně jen v nočních hodinách mimo otevírací dobu obchodního domu. Construction management DELTA dohlížel na koordinaci zhotovitelů, aby stavební práce co nejméně narušovaly nákup zákazníků v IKEA během dne, ale i noční provoz obchodního domu mimo otevírací dobu,“ popsal detaily rekonstrukce Adam Paulenda, hlavní manažer tohoto projektu.

 

Budova s BREEAM certifikací

Přestavba a modernizace celé budovy se podřizovala pravidlům enviromentálního přístupu k budovám, minimalizace jejich vlivu na životní prostředí a snaze o maximální podporu trvale udržitelného stavění. Cílem investora je získat certifikaci k tomuto provozu obchodního domu IKEA od britského certifikačního systému BREEAM – Building Research Establishment Environmental Assessment Method. Použitá měřítka reprezentují širokou škálu kritérií a kategorií. Zahrnují aspekty týkající se užívání energie a vody, vnitřního prostředí (zdraví a kvalita života), znečištění, dopravy, materiálů, odpadu, ekologie a řídících procesů.

Zajímavosti projektu:

 • Přestavba po dobu jednoho roku za plného provozu
 • Stavební činnosti probíhají 7 dní v týdnu 24 hodin denně
 • Přestavba usiluje o získání enviromentální certifikace budov BREEAM
 • Koordinace mezinárodního týmu zhotovitelů – realizačních firem
 • Zvýšené nároky na čistotu vnitřních prostor pro zákazníky
 • Přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích

 

Naše činnosti pro IKEA ČR s.r.o.:

 • Project Management
 • Construction Management
 • Cost management
 • Retail coordinator
 • Document control
 • Koordinátor BOZP
 • Technický dozor investora
 • Manažer nočních směn

 

Další naše zdařilé referenční projekty v oblasti RETAILU si můžete prohlédnout ZDE.

 

Zdroj foto: DELTA Group ČR, www.ikea.com

nejnovější příspěvky

28. května 2024

DELTA slavnostně otevřela nové kanceláře v Praze

DELTA Group, mezinárodní architektonická, inženýrská a poradenská společnost s rozsáhlým portfoliem služeb v oblasti nemovitostí, otevřela minulý týden svou novou kancelář v Praze. Společnost DELTA byla založena v roce 1977 ve Welsu / Horním Rakousku a nyní se svými více než 400 zaměstnanci působí ve čtyřech zemích: v Rakousku, České republice, na Slovensku a na Ukrajině....

Mehr

21. května 2024

Otevření největšího fotovoltaického systému na parkovišti v Horním Rakousku

Největší fotovoltaický systém byl otevřen v květnu 2024 na parkovišti Eurothermen Bad Schallerbach v Horním Rakousku. Parkoviště bylo zastřešeno 2 887 fotovoltaickými moduly (= přibližně 6 000 m2). Celkem 420 parkovacích míst nabízí nejen ochranu, ale také přispívá k energetické revoluci....

Mehr
Unbroken Zentrum

21. května 2024

Otevření centra protetiky a ortotiky „Unbreakable“

Vážení přátelé, máme skvělou zprávu! Dne 10. května se ve Lvově uskutečnilo slavnostní otevření Centra protetiky a ortotiky „Nezlomný“. Tato událost je významným počinem v oblasti rehabilitace a podpory lidí, kteří potřebují protetickou podporu....

Mehr