News

Přestavba a modernizace obchodního domu IKEA za plného provozu

 

Na základě četných zkušeností a ověřených kompetencí z úspěšně realizovaných přestaveb v oblasti retailu nám v únoru letošního roku svěřil švédský nábytkářský řetězec IKEA řízení a koordinaci přestavby brněnského obchodního domu IKEA. Letos v říjnu již byla z pohledu zákazníků nejdůležitější část tohoto projektu, modernizovaný hlavní vstup spolu s dětským koutkem, otevřena. Nyní před Vánocemi celá přestavba čile pokračuje. S ohledem na rozšíření stavebních prací na tomto projektu je předpokládané datum ukončení rekonstrukce na jaře příštího roku.

„Naše hlavní odpovědnost spočívá v projektovém řízení přestavby a rozšíření stávajícího obchodního domu IKEA, umístěného v nákupním centru Avion Shopping Park v Brně. DELTA Group ČR zde doprovází investora v roli stavebního dozoru, BOZP, projektového managementu, cost managementu a také retail koordinátora,“ upřesnil Erik Štefanovič k projektu přestavby tohoto nábytkářského domu IKEA.

Projekt zahrnuje celkovou přestavbu a rozšíření stávajícího obchodního domu IKEA za účelem zlepšení provozních i obchodních podmínek dle představ provozovatele. 1. října byl oficiálně otevřen nově rozšířený hlavní vstup do obchodního domu IKEA Brno. Během října uspořádala IKEA v nových prostorách víkendovou akci pro zákazníky a jejich děti, které si mohly užít příjemné hravé odpoledne v novém dětském koutku.

„Přestavba na přání klienta probíhala za plného provozu, což s sebou neslo vyšší požadavky na koordinaci stavebních činností s provozními potřebami obchodního domu. Jednalo se zejména o kompletní oddělení stavebních záborů od zákazníků IKEA pomocí protiprašných stěn nebo oplocení. Hlučné a prašné práce se prováděly koordinovaně jen v nočních hodinách mimo otevírací dobu obchodního domu. Construction management DELTA dohlížel na koordinaci zhotovitelů, aby stavební práce co nejméně narušovaly nákup zákazníků v IKEA během dne, ale i noční provoz obchodního domu mimo otevírací dobu,“ popsal detaily rekonstrukce Adam Paulenda, hlavní manažer tohoto projektu.

 

Budova s BREEAM certifikací

Přestavba a modernizace celé budovy se podřizovala pravidlům enviromentálního přístupu k budovám, minimalizace jejich vlivu na životní prostředí a snaze o maximální podporu trvale udržitelného stavění. Cílem investora je získat certifikaci k tomuto provozu obchodního domu IKEA od britského certifikačního systému BREEAM – Building Research Establishment Environmental Assessment Method. Použitá měřítka reprezentují širokou škálu kritérií a kategorií. Zahrnují aspekty týkající se užívání energie a vody, vnitřního prostředí (zdraví a kvalita života), znečištění, dopravy, materiálů, odpadu, ekologie a řídících procesů.

Zajímavosti projektu:

 • Přestavba po dobu jednoho roku za plného provozu
 • Stavební činnosti probíhají 7 dní v týdnu 24 hodin denně
 • Přestavba usiluje o získání enviromentální certifikace budov BREEAM
 • Koordinace mezinárodního týmu zhotovitelů – realizačních firem
 • Zvýšené nároky na čistotu vnitřních prostor pro zákazníky
 • Přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích

 

Naše činnosti pro IKEA ČR s.r.o.:

 • Project Management
 • Construction Management
 • Cost management
 • Retail coordinator
 • Document control
 • Koordinátor BOZP
 • Technický dozor investora
 • Manažer nočních směn

 

Další naše zdařilé referenční projekty v oblasti RETAILU si můžete prohlédnout ZDE.

 

Zdroj foto: DELTA Group ČR, www.ikea.com

nejnovější příspěvky

27. září 2023

Udržitelnost jde ruku v ruce se sociální zodpovědností

Žijeme v uspěchané době. Okolo nás i v našem oboru se neustále něco nového děje, vyvíjí, inovuje, a i přesto je třeba si umět najít čas POMÁHAT. Nejen jako jednotlivec každý za sebe, ale i většina firem zaměřených na udržitelnost se obvykle zapojuje do dobročinných aktivit v místě, kde podniká. Ani my v DELTA Group ČR nejsme jiní a v Třebíči podporujeme různé charitativní či sportovní akce....

Mehr

20. září 2023

Jihlava získá novou Horáckou multifunkční arénu

Máme před sebou další důležitý milník v přípravě a koordinaci stavebních projektů. Jedná se o Horáckou multifunkční arénu, veřejnou stavební zakázku, která je pro Kraj Vysočina novou příležitostí nejen na podporu sportovních talentů, ale také místem, které se stane centrem kultury a společenských akcí....

Mehr

21. července 2023

Skupina DELTA se stává vlastníkem INGOB.ZT GmbH

Vzhledem k neočekávanému odchodu Andrease Gobieta v dubnu tohoto roku musel být integrační proces mezi INGOB.ZT GmbH a DELTA Group, který byl zahájen na začátku roku 2023, realizován rychleji, než bylo původně plánováno. Aby bylo zajištěno řízení společnosti INGOB.ZT GmbH, spolumajitel a generální ředitel společnosti DELTA Wolfgang Kradischnig a dlouholetá zaměstnankyně INGOB.ZT GmbH Helga Juri okamžitě převzali duální řízení. Nyní je také dokončen převod vlastnictví, který byl plánován v několika fázích: Skupina firem DELTA je nyní jediným vlastníkem INGOB.ZT GmbH....

Mehr