News

Vyhráli jsme v architektonické soutěži: krytý bazén ve tvaru amonitu

Město Linec plánuje realizaci přístavby a rekonstrukce krytého bazénu v městské části Ebelsberg. DELTA Group patřila mezi oslovené architektonické kanceláře, aby zpracovala architektonický koncept tohoto volnočasového projektu a uspěla! Krytý bazén v tomto areálu doplňuje také saunová oáza a kluziště.

Starosta Klaus Luger a radní města Michael Raml na tiskové konferenci v uplynulých dnech hrdě představili výsledky architektonické soutěže na krytý bazén Ebelsberg. „Ebelsberg a Pichling v posledních letech silně rostly. Proto musí infrastruktura, jako jsou školy a školky růst s nimi. Touha po krytém bazénu pro dynamické jižní obytné oblasti Lince je zřejmá. Jsem rád, že je nyní určen vítěz soutěže na projekt krytého bazénu, který nám umožňuje nahlédnout do budoucnosti volnočasových aktivit v jižním Linci,“ říká starosta Klaus Luger. „Plavání je základní dovedností, která je součástí moderního života, stejně jako je kvalitní vzdělávání nebo jiné sportovní aktivity,“ dodává starosta Luger. „Jih Lince je již nyní oblíbenou rezidenční oblastí. Má-li to tak zůstat, pak se vedle bytové výstavby musíme odpovídajícím způsobem zaměřit také na další aspekty, jako je práce, mobilita a volný čas.“

Respekt k přání občanů rozšířit volnočasové aktivity Lince
„Orientujeme se na rozvoj okresu, nasloucháme a přebíráme přání místních občanů a snažíme se je rychle realizovat. Projekt krytého bazénu pro Ebelsberg ukazuje, jak se to dá udělat nekomplikovaným způsobem,“ vysvětluje radní města Michael Raml a dodává: „Přání o rozšíření krytého bazénu v Ebelsbergu se stalo známým na konci loňského roku a dohoda o umístění byla uzavřena v prosinci, díky tomu můžeme dnes – navzdory pandemii – hrdě představit vítězný projekt.“

Skizze_Lagerplan_bestehende Saunaoase + Hallenbad Ebelsberg

Oáza relaxace ve vodě, v parku i na ledě
Nová budova relaxačního světa Ebelsberg vhodně doplňuje okolí a má tvar spirály-fosilní skořápky. Koncept AMONITU, díky svému tvaru, který se vine z vrchu, působí při troše představivosti jako obr, jenž jemně odpočívá v parku. Měkké, zaoblené tvary jemně procházejí celou budovou, která se rozprostírá kolem zeleného atria. Tato oáza doslova láká rodiny s dětmi a je otevřena každému, kdo hledá rozmanitost mimo domov. A má co nabídnout v každém ročním období.

Stavební konstrukce ve tvaru amonitu – spirály šneka
Koncept budovy umožňuje výhled do zeleně a řešení vnitřní dispozice prostor je silně intuitivní. Vstupní hala, šatny, bazén a jídelna jsou rozprostřené kolem rozkvetlého atria. Toto atrium tvoří přirozená zeleň, která dává návštěvníkům pocit plavání v korunách stromů. Zároveň je atrium zdrojem světla a celkově je přizpůsobené bezbariérově.

Tvar šneka vytváří vícero výškových dispozic, které jsou členěny dle příslušného využití. Aby se zvýraznilo horní patro (= úroveň plavání), spodní patro (= vstupní prostor) je odsunuto dozadu. To znamená, že hosté přijíždějící tramvají si mohou najít cestu do oázy prostřednictvím atraktivní arkády.

Termín vypracování architektonické studie byl ve druhém čtvrtletí letošního roku. Byl to úžasný projekt, který nám architektům dal možnost přinést vizi zcela unikátní budovy plovárny pro město Linec. Na architektonické studii spolupracovali architekti DELTA z Vídně a Bratislavy spolu s partnery z CMb.industries.

Spolupráce mezinárodního týmu architektů opět ukázala, že naše motto „Cooperation is our gift“ přináší kvalitní výsledky, ze kterých má dobrý pocit, jak samotný investor, tak také my architekti.
Pokud Vás projekt zaujal, detaily o něm si můžete přečíst v našich referenčních projektech ZDE.

nejnovější příspěvky

27. listopadu 2023

Vltavská filharmonie: Projektové řízení nejvýznamnější kulturní stavby v ČR

O novém hudebním komplexu se intenzivně mluví již více než rok. Po třináctiměsíčním výběrovém řízení podepsala pražská metropole smlouvu s konsorciem firem DELTA-JEG-FEM na proces projektového řízení a celkové koordinace stavebního projektu. Vltavská filharmonie se v Praze Holešovicích začne stavět přibližně za pět let....

Mehr
Delta Pods Architects Management

24. října 2023

Delta Pods Architects – nová architektonická značka v DELTA Group

...

Mehr

12. října 2023

Estav.tv: Stavební trh není jednoduchá disciplína

Díky pozvání do digitální televize estav.tv jsme měli možnost si s Ing. Dagmar Kopačkovou povídat o českém stavebnictví, o aktuálních trendech a inovacích při přípravě a realizaci stavebních projektů. Zároveň je tento rozhovor malým ohlédnutím za třicetiletým působením DELTA Group ČR/ Delta Projektconsult v České republice....

Mehr