News

První etapa zdravých kanceláří Hagibor dokončena

9. září 2021 představil developer Crestyl koncept administrativní části nové pražské čtvrti Hagibor v sousedství stanice metra Želivského. Celkem zde vyroste šest kancelářských budov. První etapa zahrnuje dva administrativní objekty, které nabídnou 31 tisíc m2 plochy k pronájmu. „Pod naším projektovým vedením se s výstavbou pomalu chýlíme ke konci“ uvedl Josef Prokeš, senior project manager za DELTA Group ČR.

Lokalita nové pražské čtvrti Hagibor, jak ji mnozí nazývají, přímo navazuje na Vinohradskou třídu a Crestyl v ní spatřuje velkou budoucnost. Po lokalitě DOCK IN se jedná o další významný projekt, který nabízí příjemnou symbiózu bydlení, kanceláří, obchodů a služeb v jednom místě. Tedy vysoký důraz na komfort obyvatelů a pracujících v administrativních budovách, co se týče veřejného prostoru. Celou koncepci spolu s Crestylem řídí nejvýznamnější krajinářský architekt Michel Desvigne. Jeho cílem je vytvoření harmonického celku, který propojí venkovní prostranství s potřebami uživatelů. „Zeleň má tak dvojí roli: propojuje a zároveň odděluje kancelářské a obytné prostory, stírá rozdíly mezi tím, co je chodník a co trávník“ uvedl Viktor Peška, obchodní ředitel Crestyl a dodal, že plánují vysázet až dva tisíce stromů, což dodá veřejnému prostoru nejen členitost, ale také zvýší jeho estetiku i zlepší klima uvnitř i vně budov.

Koncept kanceláří s důrazem na zdraví uživatelů a udržitelnou výstavbu

První téměř dokončená fáze kancelářského komplexu Hagibor zahrnuje dva objekty přímo u Vinohradské ulice. Tyto dvě devíti a jedenácti patrové budovy nabídnou potenciálním nájemcům 31 tisíc m2 kancelářského prostoru. Z toho 28 tisíc m2 představuje kancelářské prostory a 3 tisíce m2 jsou vyhrazeny pro obchody a služby. 

V přízemích jsou připraveny prostory pro obchody, kavárny, restaurace a různé služby, zatímco výše položená podlaží poskytnou kanceláře vysoké kvality a díky atraktivním terasám i s příjemnými panoramatickými výhledy na Prahu. 

Obě budovy směřují k získání enviromentálního certifikátu LEED Platinum. Součástí projektu je také výstavba dětského hřiště a propojení s existujícími městskými cyklostezkami. Centrem nové čtvrti bude veřejné náměstí, které díky své poloze bude ideálním místem pro setkávání a pořádání různých komunitní a společenských akcí.

Foto: březen 2024 – fotodokumentace z průběhu výstavby, projektový management DELTA

Lokalita Hagibor a DELTA Group ČR

„Po úspěšné spolupráci na poli projektového řízení a celkové koordinace výstavby kancelářských budov DOCK IN v pražské Libni jsme navázali projektem nové čtvrti Hagibor. Na Hagiboru jsme společně v roce 2022 dokončili první dva bytové domy ALFA a BETA. 

Nyní po dokončení kancelářských objektů se souběžně podílí náš projektový management také na řízení výstavby dalších dvou bytových domů spadajících do nové čtvrti Hagibor, pod názvy GAMA a DELTA. Jejich dokončení je plánováno na podzim letošního roku,“ doplnil k projektu Josef Prokeš. 

Projekty společnosti Crestyl se vyznačují vyváženou kombinací designu, funkčností s citem pro kultivaci veřejného prostoru. Koncepty jsou řešeny se zapojením prvků udržitelnosti, s citem a respektem ke stávajícímu okolí. Tým DELTA Group ČR je opakovaně technickou oporou a pevnou součástí těchto stavebních projektů, jež přináší Praze nové, urbanisticky zajímavé lokality“.

Foto: červen 2023 – fotodokumentace z průběhu výstavby, digitální construction management DELTA díky platformě PlanRadar

V případě Hagiboru se jedná v podstatě o rekultivaci v místě brownfieldu po jejímž dokončení je zřejmé, že čtvrť přinese Pražanům novou přidanou hodnotu a celkové pohodlí pro místní obyvatele a pracující. Rezidenční objekty s těmi administrativními propojí do budoucna náměstí a centrální pěší bulvár s obchody a restauracemi, který povede přímo od metra Želivského. Náklady na celý projekt Hagibor překročí devět miliard korun.

Činnosti DELTA Group ČR:

 • Projektový management
 • Stavební management – koordinace a řízení výstavby
 • Cost Management – průběžná kontrola nákladů
 • Technický dozor investora
 • BOZP

Základní údaje

 • Typ stavby: 9 a 11patrová administrativní budova
 • Projekční přípravy: 2019–2021
 • Zahájení stavby: 1.Q. 2022
 • Dokončení výstavby: 1.Q. 2024
 • Užitná plocha kanceláří: 30 250 m²
 • Kanceláře pro 2 550 zaměstnanců
 • 403 parkovacích míst

Další detaily k projektu  ZDE.
Zdroj vizualizací a foto: Crestyl, DELTA Group ČR

nejnovější příspěvky

Vorstand und Aufsichtsrat DELTA AG

26. června 2024

Delta Holding GmbH, mateřská společnost DELTA Group, se stává akciovou společností

Rakouská společnost Delta Holding GmbH, mateřská společnost mezinárodní skupiny DELTA, která má v současné době více než 400 zaměstnanců v jednotlivých pobočkách ve 4 zemích, se v červnu 2024 přemění na akciovou společnost....

Mehr

18. června 2024

Rozšíření kampusu Krems s certifikací klimaaktiv

Dne 3. června 2024 byla otevřena přístavba kampusu v Kremži. Celkem bylo vytvořeno 23 laboratoří, 140 kanceláří a 14 seminárních místností pro tři univerzity (Univerzita pro další vzdělávání v Kremži / IMC Kremská univerzita aplikovaných věd / Univerzita Karla Landsteinera ve zdravotnictví). INGOB.DELTA byla zodpovědná za řízení projektu od roku 2018, počínaje studií proveditelnosti, až do května 2024. Martin Lechner, Jasmine Lutzer a Thomas Gruber se zúčastnili otevření za projektový tým. ...

Mehr
Masterplan Klinikum Freistadt Baustart

18. června 2024

Zahájení výstavby podle masterplanu Kliniky Freistadt za doprovodu skupiny DELTA

Naše architektonická divize Delta Pods Architects a DELTA Baumanagement (řízení výstavby) jsou zodpovědné za architektonické plánování všech fází služeb, stejně jako za ÖBA, projektový management, stavební plánování, stavební fyziku, požární ochranu, BauKG a v další fázi výstavby (novostavba) za certifikaci "klimaaktiv"....

Mehr
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.