News

Marc Guido Höhne nastupuje do DELTA Group na pozici generálního ředitele

Marc Guido Höhne je nyní generálním ředitelem v rámci mezinárodní skupiny DELTA. Se svými dlouholetými zkušenostmi je jako nový generální ředitel zodpovědný zejména za rozšiřování holistického poradenského portfolia se silným zaměřením na udržitelnost a digitalizaci pro celou skupinu společností. V této roli bude tvořit konzultační tým v rámci společnosti DELTA.

Marc Guido Höhne je se společností DELTA spojen mnohaletou spoluprací na různých projektech, které se vždy vyznačovaly vzájemným respektem a partnerstvím. Společně s Ingo Huberem vedl v letech 2009-2013 projektové řízení nové budovy WU Wien (Ekonomické univerzita ve Vídni). Kromě toho byl vždy v úzké profesionální výměně s partnery skupiny DELTA o mnoha různých tématech ve stavebnictví a realitním průmyslu. Marc Guido Höhne vystudoval architekturu a posledních 23 let působil, nejprve v oblasti místního stavebního dozoru, poté významně v projektovém řízení a poradenství v oblasti nemovitostí a posledních 10 let jako generální ředitel společnosti Drees & Sommer Austria.

V březnu 2021 se Marc Guido Höhne rozhodl po 15 letech opustit Drees & Sommer, aby se v budoucnu mohl věnovat novým výzvám. Partnerství ho nakonec na konci roku 2021 přesvědčilo, aby se v budoucnu připojil ke skupině společností DELTA a zejména aby pro ně řídil témata udržitelnosti.

Marc Guido Höhne o nástupu do společnosti DELTA: „Již mnoho let máme úzké partnerství, které opakovaně vedlo k úspěšné realizaci společných projektů (např. Kampus Ekonomické univerzity ve Vídni, Wien Energie Smart Campus). V mé hlavní oblasti odpovědnosti, rozvoji poradenské oblasti „Udržitelnost a inženýrství“, se těším na dobrou spolupráci s týmem DELTA green line!“

Celé vedení a majitelé společnosti DELTA jsou proto o to více potěšeni, že mohou přivítat Marca Guida Höhneho ve svém středu, aby se DELTA v budoucnu profilovala v oblasti trvale udržitelné výstavby ještě šířeji jak v Rakousku, tak na mezinárodní úrovni.

Wolfgang Kradischnig, spolumajitel a mluvčí společnosti DELTA se raduje z posílení manažerského týmu: „Díky svým dlouholetým zkušenostem a širokému výkonnostnímu horizontu je Marc Höhne pro naši skupinu DELTA velkým přínosem. Přináší nám šanci posílit naše ústřední zaměření na udržitelnost a mít skutečného týmového hráče a odborníka na zelený princip výstavby tzv. DELTA green line!“

Portrait Mark Guido Höhne

Představení Marc Guido Höhne

Marc Guido Höhne studoval architekturu na Technické univerzitě v Berlíně a na Ball State University v Muncie v Indianě. Po promoci v roce 1998 pracoval zpočátku dva roky v oblasti technického stavebního dozoru, aby rozšířil své dovednosti prostřednictvím praktických zkušeností s realizací. V roce 2000 přešel na projektový management a následně se zapojil do různých kulturních a administrativních stavebních projektů. Jeho bezprostředním zaměřením však bylo Pergamonské muzeum na Muzejním ostrově v Berlíně, za které byl naposledy zodpovědný jako projektový manažer pro základní rekonstrukci a přístavbu.

Po přestěhování do společnosti Drees & Sommer Bulgaria v roce 2006 byl zodpovědný za multiprojektové řízení a zajištění kvality výstavby celkem 25 hypermarketů po celém Bulharsku v rámci expanze německého maloobchodního prodejce Kaufland. S trochou štěstí byl v roce 2009 povolán do Vídně, aby převzal celkové řízení projektu pro novou výstavbu kampusu Ekonomické univerzity ve Vídni, který držel více než 6 let jako součást společného podniku s Ingo Huberem. Od té doby mají DELTA a Marc Guido Höhne úzký a velmi kooperativní vztah, který následně vedl k mnoha dalším společným žádostem a úspěšným projektům, jako je projektové řízení pro Smart Campus společnosti Wien Energie.

Po svém jmenování generálním ředitelem společnosti Drees & Sommer Austria v roce 2011 byl z velké části zodpovědný za rozšíření portfolia služeb o poradenství v oblasti nemovitostí a dohled nad realizací projektů na staveništi, a tím i za růst firemní pobočky z 10 na 65 zaměstnanců. V této souvislosti také v roce 2017 převzal vedení kanceláře Drees & Sommer Hungaria v Budapešti, aby se také zabýval expanzí podnikání ve střední a východní Evropě/ SEE.

Jeho srdce vždy hořelo pro udržitelnost, a proto se zaměřil na své osobní poradenství. Z tohoto důvodu je již řadu let členem výkonného výboru ÖGNI (rakouská společnost pro udržitelnou výstavbu).

nejnovější příspěvky

07. února 2024

DELTA Group je certifikována jako „zaměstnavatel přátelský k rodině“

Doris Gardavsky a Reka Tanczos převzaly jménem celého týmu pečujícího o lidský potenciál a firemní kulturu celé skupiny DELTA ocenění „Zaměstnavatel přátelský rodině 2023/24“ – „Family-friendly employer 2023/24 award“....

Mehr

17. ledna 2024

Místo továrny na zpracování tabáku – továrna na nápady a kulturní hotspot

V letech 2015–2020 se DELTA Group stala součástí projektu obnovy a rekonstrukce brownfieldu: bývalé továrny na zpracování tabáku v rakouském Linci. Svým projektovým managementem, celkovou koordinací a propojením městské samosprávy se světem stavebnictví jsme dosáhli skvělého výsledku: bývalá tabačka Tabakfabrik Linz je dnes novým kulturním centrem plným nápadů a kreativity....

Mehr

27. listopadu 2023

Vltavská filharmonie: Projektové řízení nejvýznamnější kulturní stavby v ČR

O novém hudebním komplexu se intenzivně mluví již více než rok. Po třináctiměsíčním výběrovém řízení podepsala pražská metropole smlouvu s konsorciem firem DELTA-JEG-FEM na proces projektového řízení a celkové koordinace stavebního projektu. Vltavská filharmonie se v Praze Holešovicích začne stavět přibližně za pět let....

Mehr