News

Marc Guido Höhne nastupuje do DELTA Group na pozici generálního ředitele

Marc Guido Höhne je nyní generálním ředitelem v rámci mezinárodní skupiny DELTA. Se svými dlouholetými zkušenostmi je jako nový generální ředitel zodpovědný zejména za rozšiřování holistického poradenského portfolia se silným zaměřením na udržitelnost a digitalizaci pro celou skupinu společností. V této roli bude tvořit konzultační tým v rámci společnosti DELTA.

Marc Guido Höhne je se společností DELTA spojen mnohaletou spoluprací na různých projektech, které se vždy vyznačovaly vzájemným respektem a partnerstvím. Společně s Ingo Huberem vedl v letech 2009-2013 projektové řízení nové budovy WU Wien (Ekonomické univerzita ve Vídni). Kromě toho byl vždy v úzké profesionální výměně s partnery skupiny DELTA o mnoha různých tématech ve stavebnictví a realitním průmyslu. Marc Guido Höhne vystudoval architekturu a posledních 23 let působil, nejprve v oblasti místního stavebního dozoru, poté významně v projektovém řízení a poradenství v oblasti nemovitostí a posledních 10 let jako generální ředitel společnosti Drees & Sommer Austria.

V březnu 2021 se Marc Guido Höhne rozhodl po 15 letech opustit Drees & Sommer, aby se v budoucnu mohl věnovat novým výzvám. Partnerství ho nakonec na konci roku 2021 přesvědčilo, aby se v budoucnu připojil ke skupině společností DELTA a zejména aby pro ně řídil témata udržitelnosti.

Marc Guido Höhne o nástupu do společnosti DELTA: „Již mnoho let máme úzké partnerství, které opakovaně vedlo k úspěšné realizaci společných projektů (např. Kampus Ekonomické univerzity ve Vídni, Wien Energie Smart Campus). V mé hlavní oblasti odpovědnosti, rozvoji poradenské oblasti „Udržitelnost a inženýrství“, se těším na dobrou spolupráci s týmem DELTA green line!“

Celé vedení a majitelé společnosti DELTA jsou proto o to více potěšeni, že mohou přivítat Marca Guida Höhneho ve svém středu, aby se DELTA v budoucnu profilovala v oblasti trvale udržitelné výstavby ještě šířeji jak v Rakousku, tak na mezinárodní úrovni.

Wolfgang Kradischnig, spolumajitel a mluvčí společnosti DELTA se raduje z posílení manažerského týmu: „Díky svým dlouholetým zkušenostem a širokému výkonnostnímu horizontu je Marc Höhne pro naši skupinu DELTA velkým přínosem. Přináší nám šanci posílit naše ústřední zaměření na udržitelnost a mít skutečného týmového hráče a odborníka na zelený princip výstavby tzv. DELTA green line!“

Portrait Mark Guido Höhne

Představení Marc Guido Höhne

Marc Guido Höhne studoval architekturu na Technické univerzitě v Berlíně a na Ball State University v Muncie v Indianě. Po promoci v roce 1998 pracoval zpočátku dva roky v oblasti technického stavebního dozoru, aby rozšířil své dovednosti prostřednictvím praktických zkušeností s realizací. V roce 2000 přešel na projektový management a následně se zapojil do různých kulturních a administrativních stavebních projektů. Jeho bezprostředním zaměřením však bylo Pergamonské muzeum na Muzejním ostrově v Berlíně, za které byl naposledy zodpovědný jako projektový manažer pro základní rekonstrukci a přístavbu.

Po přestěhování do společnosti Drees & Sommer Bulgaria v roce 2006 byl zodpovědný za multiprojektové řízení a zajištění kvality výstavby celkem 25 hypermarketů po celém Bulharsku v rámci expanze německého maloobchodního prodejce Kaufland. S trochou štěstí byl v roce 2009 povolán do Vídně, aby převzal celkové řízení projektu pro novou výstavbu kampusu Ekonomické univerzity ve Vídni, který držel více než 6 let jako součást společného podniku s Ingo Huberem. Od té doby mají DELTA a Marc Guido Höhne úzký a velmi kooperativní vztah, který následně vedl k mnoha dalším společným žádostem a úspěšným projektům, jako je projektové řízení pro Smart Campus společnosti Wien Energie.

Po svém jmenování generálním ředitelem společnosti Drees & Sommer Austria v roce 2011 byl z velké části zodpovědný za rozšíření portfolia služeb o poradenství v oblasti nemovitostí a dohled nad realizací projektů na staveništi, a tím i za růst firemní pobočky z 10 na 65 zaměstnanců. V této souvislosti také v roce 2017 převzal vedení kanceláře Drees & Sommer Hungaria v Budapešti, aby se také zabýval expanzí podnikání ve střední a východní Evropě/ SEE.

Jeho srdce vždy hořelo pro udržitelnost, a proto se zaměřil na své osobní poradenství. Z tohoto důvodu je již řadu let členem výkonného výboru ÖGNI (rakouská společnost pro udržitelnou výstavbu).

nejnovější příspěvky

MARINA TOWER

25. října 2022

Rezidenční bydlení v MARINA TOWER: Vysoko, blízko a rozmanitě zároveň

MARINA TOWER ve Vídni byla úspěšně předána letos v únoru. Ve 140 metrů vysoké věži se nachází 511 bytů a dalších ploch pro různé využití. Projekt se vyznačuje výškou obytného domu, kvalitou vybavení a koordinací speciálních požadavků pro majitele nového bydlení....

Mehr

12. října 2022

BIM ve fázi správy budovy: 4. díl našeho podcastu BIM JAKO FENOMÉN

BIM a jeho vazby na Facility Management. V čem jsou integrovaná data z BIM modelu investorovi přínosem? Je to téma, které je skutečně zatím na počátku objevování přínosů a možností? Jaký je vztah mezi softwary Facility Managementu a BIM? Kdy je třeba v BIM projektování myslet na požadavky Facility Managementu? ...

Mehr

03. října 2022

Celosvětově proslulé stroje Caterpillar jsou klientům zase o kousek blíž

Komfortní, funkční, designově přitažlivé. To jsou přívlastky pro nový provozní areál společnosti Zeppelin SK. Tím však unikátní charakteristika tohoto průmyslového areálu nekončí, toto centrum se může také pochlubit prvenstvím v oblasti CO2 neutrality a rovněž naprostou energetickou samostatností. Celý areál navíc ctí zásady firemního designu celosvětově proslulého výrobce stavebních strojů Zeppelin. ...

Mehr