News

Marc Guido Höhne nastupuje do DELTA Group na pozici generálního ředitele

Marc Guido Höhne je nyní generálním ředitelem v rámci mezinárodní skupiny DELTA. Se svými dlouholetými zkušenostmi je jako nový generální ředitel zodpovědný zejména za rozšiřování holistického poradenského portfolia se silným zaměřením na udržitelnost a digitalizaci pro celou skupinu společností. V této roli bude tvořit konzultační tým v rámci společnosti DELTA.

Marc Guido Höhne je se společností DELTA spojen mnohaletou spoluprací na různých projektech, které se vždy vyznačovaly vzájemným respektem a partnerstvím. Společně s Ingo Huberem vedl v letech 2009-2013 projektové řízení nové budovy WU Wien (Ekonomické univerzita ve Vídni). Kromě toho byl vždy v úzké profesionální výměně s partnery skupiny DELTA o mnoha různých tématech ve stavebnictví a realitním průmyslu. Marc Guido Höhne vystudoval architekturu a posledních 23 let působil, nejprve v oblasti místního stavebního dozoru, poté významně v projektovém řízení a poradenství v oblasti nemovitostí a posledních 10 let jako generální ředitel společnosti Drees & Sommer Austria.

V březnu 2021 se Marc Guido Höhne rozhodl po 15 letech opustit Drees & Sommer, aby se v budoucnu mohl věnovat novým výzvám. Partnerství ho nakonec na konci roku 2021 přesvědčilo, aby se v budoucnu připojil ke skupině společností DELTA a zejména aby pro ně řídil témata udržitelnosti.

Marc Guido Höhne o nástupu do společnosti DELTA: „Již mnoho let máme úzké partnerství, které opakovaně vedlo k úspěšné realizaci společných projektů (např. Kampus Ekonomické univerzity ve Vídni, Wien Energie Smart Campus). V mé hlavní oblasti odpovědnosti, rozvoji poradenské oblasti „Udržitelnost a inženýrství“, se těším na dobrou spolupráci s týmem DELTA green line!“

Celé vedení a majitelé společnosti DELTA jsou proto o to více potěšeni, že mohou přivítat Marca Guida Höhneho ve svém středu, aby se DELTA v budoucnu profilovala v oblasti trvale udržitelné výstavby ještě šířeji jak v Rakousku, tak na mezinárodní úrovni.

Wolfgang Kradischnig, spolumajitel a mluvčí společnosti DELTA se raduje z posílení manažerského týmu: „Díky svým dlouholetým zkušenostem a širokému výkonnostnímu horizontu je Marc Höhne pro naši skupinu DELTA velkým přínosem. Přináší nám šanci posílit naše ústřední zaměření na udržitelnost a mít skutečného týmového hráče a odborníka na zelený princip výstavby tzv. DELTA green line!“

Portrait Mark Guido Höhne

Představení Marc Guido Höhne

Marc Guido Höhne studoval architekturu na Technické univerzitě v Berlíně a na Ball State University v Muncie v Indianě. Po promoci v roce 1998 pracoval zpočátku dva roky v oblasti technického stavebního dozoru, aby rozšířil své dovednosti prostřednictvím praktických zkušeností s realizací. V roce 2000 přešel na projektový management a následně se zapojil do různých kulturních a administrativních stavebních projektů. Jeho bezprostředním zaměřením však bylo Pergamonské muzeum na Muzejním ostrově v Berlíně, za které byl naposledy zodpovědný jako projektový manažer pro základní rekonstrukci a přístavbu.

Po přestěhování do společnosti Drees & Sommer Bulgaria v roce 2006 byl zodpovědný za multiprojektové řízení a zajištění kvality výstavby celkem 25 hypermarketů po celém Bulharsku v rámci expanze německého maloobchodního prodejce Kaufland. S trochou štěstí byl v roce 2009 povolán do Vídně, aby převzal celkové řízení projektu pro novou výstavbu kampusu Ekonomické univerzity ve Vídni, který držel více než 6 let jako součást společného podniku s Ingo Huberem. Od té doby mají DELTA a Marc Guido Höhne úzký a velmi kooperativní vztah, který následně vedl k mnoha dalším společným žádostem a úspěšným projektům, jako je projektové řízení pro Smart Campus společnosti Wien Energie.

Po svém jmenování generálním ředitelem společnosti Drees & Sommer Austria v roce 2011 byl z velké části zodpovědný za rozšíření portfolia služeb o poradenství v oblasti nemovitostí a dohled nad realizací projektů na staveništi, a tím i za růst firemní pobočky z 10 na 65 zaměstnanců. V této souvislosti také v roce 2017 převzal vedení kanceláře Drees & Sommer Hungaria v Budapešti, aby se také zabýval expanzí podnikání ve střední a východní Evropě/ SEE.

Jeho srdce vždy hořelo pro udržitelnost, a proto se zaměřil na své osobní poradenství. Z tohoto důvodu je již řadu let členem výkonného výboru ÖGNI (rakouská společnost pro udržitelnou výstavbu).

nejnovější příspěvky

21. března 2023

Kanceláře a maloobchodní prostory, kde se snoubí noblesa, design, flexibilita a moderní technologie

Citlivá rekonstrukce budovy VIA UNA v těsné blízkosti historické dominanty Prašné brány proběhla pod taktovkou developera S+B Gruppe AG, amerického studia Marani Architects a DELTA Group ČR. Této trojici se podařilo navrátit unikátní historické památce v samotném srdci Prahy opět lesk, kterým se budova pyšnila v dobách své největší slávy. ...

Mehr

04. března 2023

Nové cesty, nové příležitosti: BIM a udržitelné stavebnictví

Do dalšího dílu našeho podcastu BIM JAKO FENOMÉN jsme si pozvali kromě jednatele DELTA Group ČR Erika Štefanoviče také kolegu architekta Karla Bařinku, který je u společnosti DELTA zodpovědný za implementaci tzv. DELTA green line principu do stavebních projektů. Karel Bařinka hned na úvodní otázku moderátora, jak by jednoduše definoval udržitelnou neboli zelenou budovu odpověděl, že se vlastně jedná o objekt, který má optimální užitné vlastnosti a efektivně nakládá s energiemi a materiály. ...

Mehr
Auf dem Foto (v.l. oben nach r. unten): Cornelia Riemer, René Noisternig, Christina Lang, Wolfgang Gomernik (DELTA), Andreas Gobiet (INGOB ZT.Gmbh), Wolfgang Kradischnig, Marija Kotnig (DELTA)

15. února 2023

DELTA Group se propojila se společností INGOB.ZT GmbH

DELTA Group, mezinárodní poskytovatel realitních služeb se zaměřením na architekturu, stavební management a poradenství, posiluje své portfolio služeb. Další úspěšná fúze během několika měsíců....

Mehr