News

DELTA Group prezentovala Innovation Capability Center Takeda na Green Building Summit v Bratislavě

Slovenská rada pro zelené budovy spolu se Slovenskou komorou architektů každoročně organizuje konferenci Green Building Summit, která byla tento rok pod záštitou slovenské prezidentky Zuzany Čaputové. V centru pozornosti této konference je udržitelná architektura a nové trendy a strategie v této oblasti. I tento rok byl plný zajímavých přednášek.

Takeda Innovation Capability Center

Bylo nám ctí, že také DELTA Group SK mohla přispět přednáškou o sídle inovačního centra Takeda v rekonstruované historické budově Pradiareň 1900. Spolupracovali jsme jako lokální architekt a projektant interiéru. Za řečnický pult se postavil Ing. arch. Adam Cifra, který byl vedoucí postavou tohoto projektu a přednesl před zaplněnou přednáškovou halou své zkušenosti a postřehy ze spolupráce s architektonickou kanceláří Jacobs a klientem, společností Takeda.

Certifikace budovy dle standardu BREEAM

Velký důraz se kladl už na samotný výběr budovy, neboť prostor musel být realizovaný v souladu se závazkem společnosti Takeda k enviromentální udržitelnosti včetně uhlíkové neutrality. Pradiareň nabídla kromě své ohromné 122-leté historie i velkorysý prostor s výškou stropů 4,5 metru a kompletní rekonstrukcí aspiruje na získání enviromentální certifikace budovy BREEAM.

Mixed Reality v praxi

„Pro dosažení co nejkvalitnějšího projektu jsme od začátku využívali všechny dostupné moderní technologie jako 3D scan, virtuální realitu a vyhotovení projektové dokumentace ve standardu BIM. Právě tvorba BIM modelu nám zabezpečila profesionální koordinaci celého projektu. „Možnosti virtuálních prohlídek ocenily i další spolupracující firmy, neboť přepracovaný model nám dovolil velmi efektivně vyřešit detaily a vyhnout se kolizím čímž v důsledku ušetřil čas i peníze“, komentoval využití Building Information Modeling na tomto projektu náš kolega, architekt Adam Cifra.

Udržitelnost v tomto projektu představoval komplexní pohled na interiér s požadavkem na vytvoření kvalitního vnitřního prostředí. Implementovaly se materiály a nábytek s nízkými hodnotami těkavých organických látek, přihlédlo se na využívání prvků, které jsou bezpečné, recyklovatelné a vyrobené zodpovědně a s respektem k planetě. Objekt je taktéž vybavený podružným měřením a regulací elektřiny a vody se sledováním spotřeb a detekcí úniku vody.

Nový smysl pro starý prostor

„Společnost Takeda dbala na vysoký standard designu i ekologii, což byla pro nás příjemná výzva a naši architekti tak dostali příležitost se plně realizovat. V prostorách brownfieldu tak vznikl jedinečný prostor pro práci, co-working, firemní porady ale i unikátní oddychové zóny. To vše v architektonické harmonii prostorného, otevřeného interiéru s dostatečným přístupem denního světla díky tradičnímu vysokému průmyslovému prosklení v původním designu“, prezentoval své dojmy z projektu inovačního centra Takeda kolega Adam Cifra.

„Stát v nových prostorách farmaceutické společnosti Takeda při slavnostním otevření, byl pro nás velký zážitek. Navíc naprostá spokojenost klienta i velkým zadostiučiněním, že naše práce a kreativita přispěly ke vzniku unikátního interiéru nové administrativní budovy, jež vznikla v ikonické, 122 let staré budově, kde se dlouhá léta vyráběly nitě v Bratislavě“ uzavřel svoji přednášku Ing. arch. Adam Cifra na konferenci Green Building Summit 2022.

Zdroj foto:
Foto 1 – Marian Kupka (DELTA Group SK)
Foto 2 – Takeda.com
Foto 3 – Bratislavský samosprávny kraj
Foto 4 – Takeda.com

nejnovější příspěvky

27. září 2023

Udržitelnost jde ruku v ruce se sociální zodpovědností

Žijeme v uspěchané době. Okolo nás i v našem oboru se neustále něco nového děje, vyvíjí, inovuje, a i přesto je třeba si umět najít čas POMÁHAT. Nejen jako jednotlivec každý za sebe, ale i většina firem zaměřených na udržitelnost se obvykle zapojuje do dobročinných aktivit v místě, kde podniká. Ani my v DELTA Group ČR nejsme jiní a v Třebíči podporujeme různé charitativní či sportovní akce....

Mehr

20. září 2023

Jihlava získá novou Horáckou multifunkční arénu

Máme před sebou další důležitý milník v přípravě a koordinaci stavebních projektů. Jedná se o Horáckou multifunkční arénu, veřejnou stavební zakázku, která je pro Kraj Vysočina novou příležitostí nejen na podporu sportovních talentů, ale také místem, které se stane centrem kultury a společenských akcí....

Mehr

21. července 2023

Skupina DELTA se stává vlastníkem INGOB.ZT GmbH

Vzhledem k neočekávanému odchodu Andrease Gobieta v dubnu tohoto roku musel být integrační proces mezi INGOB.ZT GmbH a DELTA Group, který byl zahájen na začátku roku 2023, realizován rychleji, než bylo původně plánováno. Aby bylo zajištěno řízení společnosti INGOB.ZT GmbH, spolumajitel a generální ředitel společnosti DELTA Wolfgang Kradischnig a dlouholetá zaměstnankyně INGOB.ZT GmbH Helga Juri okamžitě převzali duální řízení. Nyní je také dokončen převod vlastnictví, který byl plánován v několika fázích: Skupina firem DELTA je nyní jediným vlastníkem INGOB.ZT GmbH....

Mehr