News

DELTA Group prezentovala Innovation Capability Center Takeda na Green Building Summit v Bratislavě

Slovenská rada pro zelené budovy spolu se Slovenskou komorou architektů každoročně organizuje konferenci Green Building Summit, která byla tento rok pod záštitou slovenské prezidentky Zuzany Čaputové. V centru pozornosti této konference je udržitelná architektura a nové trendy a strategie v této oblasti. I tento rok byl plný zajímavých přednášek.

Takeda Innovation Capability Center

Bylo nám ctí, že také DELTA Group SK mohla přispět přednáškou o sídle inovačního centra Takeda v rekonstruované historické budově Pradiareň 1900. Spolupracovali jsme jako lokální architekt a projektant interiéru. Za řečnický pult se postavil Ing. arch. Adam Cifra, který byl vedoucí postavou tohoto projektu a přednesl před zaplněnou přednáškovou halou své zkušenosti a postřehy ze spolupráce s architektonickou kanceláří Jacobs a klientem, společností Takeda.

Certifikace budovy dle standardu BREEAM

Velký důraz se kladl už na samotný výběr budovy, neboť prostor musel být realizovaný v souladu se závazkem společnosti Takeda k enviromentální udržitelnosti včetně uhlíkové neutrality. Pradiareň nabídla kromě své ohromné 122-leté historie i velkorysý prostor s výškou stropů 4,5 metru a kompletní rekonstrukcí aspiruje na získání enviromentální certifikace budovy BREEAM.

Mixed Reality v praxi

„Pro dosažení co nejkvalitnějšího projektu jsme od začátku využívali všechny dostupné moderní technologie jako 3D scan, virtuální realitu a vyhotovení projektové dokumentace ve standardu BIM. Právě tvorba BIM modelu nám zabezpečila profesionální koordinaci celého projektu. „Možnosti virtuálních prohlídek ocenily i další spolupracující firmy, neboť přepracovaný model nám dovolil velmi efektivně vyřešit detaily a vyhnout se kolizím čímž v důsledku ušetřil čas i peníze“, komentoval využití Building Information Modeling na tomto projektu náš kolega, architekt Adam Cifra.

Udržitelnost v tomto projektu představoval komplexní pohled na interiér s požadavkem na vytvoření kvalitního vnitřního prostředí. Implementovaly se materiály a nábytek s nízkými hodnotami těkavých organických látek, přihlédlo se na využívání prvků, které jsou bezpečné, recyklovatelné a vyrobené zodpovědně a s respektem k planetě. Objekt je taktéž vybavený podružným měřením a regulací elektřiny a vody se sledováním spotřeb a detekcí úniku vody.

Nový smysl pro starý prostor

„Společnost Takeda dbala na vysoký standard designu i ekologii, což byla pro nás příjemná výzva a naši architekti tak dostali příležitost se plně realizovat. V prostorách brownfieldu tak vznikl jedinečný prostor pro práci, co-working, firemní porady ale i unikátní oddychové zóny. To vše v architektonické harmonii prostorného, otevřeného interiéru s dostatečným přístupem denního světla díky tradičnímu vysokému průmyslovému prosklení v původním designu“, prezentoval své dojmy z projektu inovačního centra Takeda kolega Adam Cifra.

„Stát v nových prostorách farmaceutické společnosti Takeda při slavnostním otevření, byl pro nás velký zážitek. Navíc naprostá spokojenost klienta i velkým zadostiučiněním, že naše práce a kreativita přispěly ke vzniku unikátního interiéru nové administrativní budovy, jež vznikla v ikonické, 122 let staré budově, kde se dlouhá léta vyráběly nitě v Bratislavě“ uzavřel svoji přednášku Ing. arch. Adam Cifra na konferenci Green Building Summit 2022.

Zdroj foto:
Foto 1 – Marian Kupka (DELTA Group SK)
Foto 2 – Takeda.com
Foto 3 – Bratislavský samosprávny kraj
Foto 4 – Takeda.com

nejnovější příspěvky

28. března 2024

Výstavba horácké arény míří po šesti měsících již vzhůru

Multifunkční horácká aréna v Jihlavě slaví již půl roku od zahájení demolice a fyzické výstavby. Aktuální dění z procesu výstavby přináší Josef Prokeš, projektový manažer z DELTA Group ČR, která je v tomto projektu v pozici Správce stavby a je zodpovědná za kompletní řízení a koordinaci projektu správným směrem dle požadavků investora....

Mehr

26. března 2024

Christina Lang přebírá pozici tiskové mluvčí skupiny DELTA Group

Christina Lang se narodila v Horním Rakousku, od roku 2022 je zodpovědná za strategickou komunikaci společnosti DELTA a nyní - v návaznosti na svou předchozí funkci - zastupuje společnost DELTA v Rakousku jako tisková mluvčí. ...

Mehr

07. února 2024

DELTA Group je certifikována jako „zaměstnavatel přátelský k rodině“

Doris Gardavsky a Reka Tanczos převzaly jménem celého týmu pečujícího o lidský potenciál a firemní kulturu celé skupiny DELTA ocenění „Zaměstnavatel přátelský rodině 2023/24“ – „Family-friendly employer 2023/24 award“....

Mehr