News

DELTA Group prezentovala Innovation Capability Center Takeda na Green Building Summit v Bratislavě

Slovenská rada pro zelené budovy spolu se Slovenskou komorou architektů každoročně organizuje konferenci Green Building Summit, která byla tento rok pod záštitou slovenské prezidentky Zuzany Čaputové. V centru pozornosti této konference je udržitelná architektura a nové trendy a strategie v této oblasti. I tento rok byl plný zajímavých přednášek.

Takeda Innovation Capability Center

Bylo nám ctí, že také DELTA Group SK mohla přispět přednáškou o sídle inovačního centra Takeda v rekonstruované historické budově Pradiareň 1900. Spolupracovali jsme jako lokální architekt a projektant interiéru. Za řečnický pult se postavil Ing. arch. Adam Cifra, který byl vedoucí postavou tohoto projektu a přednesl před zaplněnou přednáškovou halou své zkušenosti a postřehy ze spolupráce s architektonickou kanceláří Jacobs a klientem, společností Takeda.

Certifikace budovy dle standardu BREEAM

Velký důraz se kladl už na samotný výběr budovy, neboť prostor musel být realizovaný v souladu se závazkem společnosti Takeda k enviromentální udržitelnosti včetně uhlíkové neutrality. Pradiareň nabídla kromě své ohromné 122-leté historie i velkorysý prostor s výškou stropů 4,5 metru a kompletní rekonstrukcí aspiruje na získání enviromentální certifikace budovy BREEAM.

Mixed Reality v praxi

„Pro dosažení co nejkvalitnějšího projektu jsme od začátku využívali všechny dostupné moderní technologie jako 3D scan, virtuální realitu a vyhotovení projektové dokumentace ve standardu BIM. Právě tvorba BIM modelu nám zabezpečila profesionální koordinaci celého projektu. „Možnosti virtuálních prohlídek ocenily i další spolupracující firmy, neboť přepracovaný model nám dovolil velmi efektivně vyřešit detaily a vyhnout se kolizím čímž v důsledku ušetřil čas i peníze“, komentoval využití Building Information Modeling na tomto projektu náš kolega, architekt Adam Cifra.

Udržitelnost v tomto projektu představoval komplexní pohled na interiér s požadavkem na vytvoření kvalitního vnitřního prostředí. Implementovaly se materiály a nábytek s nízkými hodnotami těkavých organických látek, přihlédlo se na využívání prvků, které jsou bezpečné, recyklovatelné a vyrobené zodpovědně a s respektem k planetě. Objekt je taktéž vybavený podružným měřením a regulací elektřiny a vody se sledováním spotřeb a detekcí úniku vody.

Nový smysl pro starý prostor

„Společnost Takeda dbala na vysoký standard designu i ekologii, což byla pro nás příjemná výzva a naši architekti tak dostali příležitost se plně realizovat. V prostorách brownfieldu tak vznikl jedinečný prostor pro práci, co-working, firemní porady ale i unikátní oddychové zóny. To vše v architektonické harmonii prostorného, otevřeného interiéru s dostatečným přístupem denního světla díky tradičnímu vysokému průmyslovému prosklení v původním designu“, prezentoval své dojmy z projektu inovačního centra Takeda kolega Adam Cifra.

„Stát v nových prostorách farmaceutické společnosti Takeda při slavnostním otevření, byl pro nás velký zážitek. Navíc naprostá spokojenost klienta i velkým zadostiučiněním, že naše práce a kreativita přispěly ke vzniku unikátního interiéru nové administrativní budovy, jež vznikla v ikonické, 122 let staré budově, kde se dlouhá léta vyráběly nitě v Bratislavě“ uzavřel svoji přednášku Ing. arch. Adam Cifra na konferenci Green Building Summit 2022.

Zdroj foto:
Foto 1 – Marian Kupka (DELTA Group SK)
Foto 2 – Takeda.com
Foto 3 – Bratislavský samosprávny kraj
Foto 4 – Takeda.com

nejnovější příspěvky

MARINA TOWER

25. října 2022

Rezidenční bydlení v MARINA TOWER: Vysoko, blízko a rozmanitě zároveň

MARINA TOWER ve Vídni byla úspěšně předána letos v únoru. Ve 140 metrů vysoké věži se nachází 511 bytů a dalších ploch pro různé využití. Projekt se vyznačuje výškou obytného domu, kvalitou vybavení a koordinací speciálních požadavků pro majitele nového bydlení....

Mehr

12. října 2022

BIM ve fázi správy budovy: 4. díl našeho podcastu BIM JAKO FENOMÉN

BIM a jeho vazby na Facility Management. V čem jsou integrovaná data z BIM modelu investorovi přínosem? Je to téma, které je skutečně zatím na počátku objevování přínosů a možností? Jaký je vztah mezi softwary Facility Managementu a BIM? Kdy je třeba v BIM projektování myslet na požadavky Facility Managementu? ...

Mehr

03. října 2022

Celosvětově proslulé stroje Caterpillar jsou klientům zase o kousek blíž

Komfortní, funkční, designově přitažlivé. To jsou přívlastky pro nový provozní areál společnosti Zeppelin SK. Tím však unikátní charakteristika tohoto průmyslového areálu nekončí, toto centrum se může také pochlubit prvenstvím v oblasti CO2 neutrality a rovněž naprostou energetickou samostatností. Celý areál navíc ctí zásady firemního designu celosvětově proslulého výrobce stavebních strojů Zeppelin. ...

Mehr