News

Proměna památkově chráněné budovy Cukrovarnického paláce v luxusní hotel Andaz Prague

Hotel Andaz Prague

Developer UBM dokončil 2,5 roku trvající rekonstrukci bývalého Cukrovarnického paláce na pražském Senovážném náměstí. Památkově chráněnou budovu přeměnil v luxusní pětihvězdičkový hotel Andaz Prague, který provozuje mezinárodní hotelová sít Hyatt. DELTA Group byla při tom.

 

Nejmladší hotel v Praze

Pětihvězdičkový hotel Andaz Prague nabízí 152 pokojů, 24 apartmánů a 5 konferenčních místností navržených v partnerství s madridským designérským studiem Brime Robbins.

„Naše úloha, díky zkušenostem s rekonstrukcí historických budov, spočívala zejména v pomoci rakouskému investorovi ve fázi realizace. Společně jsme připravovali zadání pro výběr zhotovitele stavby“ uvádí k tomuto stavebnímu projektu Marcel Mašek, projektový manager DELTA Česká republika.

Bylo pro nás velkou výzvou vybrat správného partnera, který dokáže dodržet citlivý přístup k rekonstrukci původních artiklů jako jsou původní okna, dveře, krby i štukové výzdoby včetně původní zasedací místnosti cukrovarníků. Ta je umístěna v můstku vedoucím k těsně sousedící Jindřišské věži. Její původní účel zůstal zachován a dnes je z ní rovněž stylová konferenční místnost.

Obnovená sláva Cukrovarnického paláce
Od letošního jara 2022 začal ostrý provoz hotelu pod taktovkou americké sítě Hyatt. Praha je velkým lákadlem pro turisty a zatím se zdá, že se vracejí. Právě tento pětihvězdičkový hotel s dostatečným kongresovým zázemím je jeden z nejreprezentativnějších v Praze a demonstruje kvalitu, unikátní kulturní historii a osobitý design.

Tento fakt potvrzuje i Bořivoj Vokřínek, který se ve společnosti Cushman & Wakefield zabývá výzkumem v oblasti hotelových nemovitostí. „Vzhledem k atraktivitě Prahy a v porovnání s podobnými městy v Evropě je to ale stále ještě relativně málo. Přibývání pětihvězdičkových hotelů by naopak mohlo pomoci Praze využít jejího silného potenciálu být kvalitní turistickou destinací se zaměřením na kvalitu.“

Hotel Andaz Prague

Obtisk bohaté kulturní historie do hotelových prostor
Návštěvníky mohou v interiérech hotelu překvapit motivy knížete Bruncvíka, kněžny Libuše nebo samotného Golema, který nás přenese na sklonek 16. století, do doby vlády císaře. Rudolfa II.

Ano, osobitý design interiérů se nechal inspirovat starými českými bájemi a pověstmi a tradičními českými řemesly na něž citlivě navazují moderní umělecká díla, často tuzemských autorů. „Když člověk vstoupí dovnitř, dýchne na Vás historie a tradice, která se tu setkává se současností“, komentuje koncept tohoto hotelu Marcel Mašek, vedoucí projektu a kontaktní partner společnosti UBM, kterou DELTA při přestavbě tohoto hotelu doprovázela.

Erik Štefanovič, jednatel DELTA Group ČR k projektu dodal, že je velmi rád, že ani pandemie a ani zdražující se stavební práce nezastavily záměr rakouského developera UBM, který někdejší sídlo zkrachovalé Investiční poštovní banky na Senovážném náměstí podle původního plánu přestavil na luxusní hotel Andaz Prague a vdechl tak tomuto místu, původně monumentálnímu sídlu cukrovarníků, zase zcela nový život.

Závěrem jen dodejme, že Praha se po Vídni, Mnichovu, Londýnu a Amsterdamu přiřadila k dalším evropským městům, kde výjimečný hotel Andaz najdete.

Zdroj foto: https://www.ubm-development.com/

Hotel Andaz Prague

nejnovější příspěvky

03. října 2022

Celosvětově proslulé stroje Caterpillar jsou klientům zase o kousek blíž

Komfortní, funkční, designově přitažlivé. To jsou přívlastky pro nový provozní areál společnosti Zeppelin SK. Tím však unikátní charakteristika tohoto průmyslového areálu nekončí, toto centrum se může také pochlubit prvenstvím v oblasti CO2 neutrality a rovněž naprostou energetickou samostatností. Celý areál navíc ctí zásady firemního designu celosvětově proslulého výrobce stavebních strojů Zeppelin. ...

Mehr

27. září 2022

Spojily nás kvalitní zdravé budovy. Jsme součástí České rady pro šetrné budovy

Udržitelnost ve stavebnictví pro nás není jen téma a směr, kterým postupujeme při projektování a realizaci stavebních projektů. Udržitelnost vnímáme jako možnost dát budovám nový smysl a přidanou hodnotu, která jim vydrží po celou dobu životního cyklu. Zelená výstavba, energeticky úsporná řešení, stabilní návratnost investice do objektu a certifikace budov z řady BREEAM, LEED či německého DGNB, to jsou oblasti, kterými žijeme a které s velkou vervou a osvícenými investory prosazujeme....

Mehr
Arno Gingl

01. září 2022

Arno Gingl se stává jednatelem v rámci skupiny DELTA Group

Arno Gingl je nyní jednatelem společnosti Delta Projektconsult GmbH a sdílí aktivní vedoucí roli s Marcem Guido Höhnem. Díky svým rozsáhlým znalostem a vysoké úrovni angažovanosti v integrovaném poradenství vytváří pro klienty DELTA Group dlouhodobá strategická řešení v oblasti udržitelné výstavby....

Mehr