News

E-book pro investory: Realizace stavebního projektu krok za krokem

 

Výstavba je maximálně komplexním záměrem a díky tomuto e-booku skupina firem DELTA s 47letou praxí v oboru, zprostředkovává srozumitelnou řečí základní vědomosti o výstavbě, které jsou pro úspěch stavebního projektu a jeho provozování rozhodující. Komplexně pojatá publikace na pouhých 37 stranách shrnuje vše důležité o plánování, projekci a realizaci budov.

Tento e-book neboli tzv. Slabikář investora DELTA přehledně a chronologicky rozdělila do základních sedmi fází, ve kterých vždy vyzdvihuje podstatné poznatky, tipy, triky, ale i praktické rady a upozornění včetně návodu jak možným kolizím a nebezpečím předcházet.

E-book je určený zejména pro investory, kteří staví jednou či dvakrát za život, a proto potřebují rychle načerpat základní informace ze stavební praxe a pochopit zásadní investorské kroky a úkoly, které jsou přehledně popsány v sedmi kapitolách.

Samozřejmě, že jako investor není třeba provádět veškeré popsané činnosti sám. Mnohé lze delegovat na poradce, jakými jsou externí projektoví manažeři nebo koordinátoři projektu zběhlí ve stavební praxi.  Tyto delegovatelné úkoly jsou pro snazší orientaci označeny červenou barvou.

Struktura stavebního projektu závisí na celé řadě skutečností

Je třeba vzít v úvahu, že na realizaci stavebního záměru spolupracuje investor společně s velkým počtem dalších subjektů – počínaje investičními konzultanty a projektanty na počátku záměru a konče technickým dohledem a realizačními firmami v průběhu a závěru realizace.

Od první myšlenky až po dokončenou stavbu je zapotřebí učinit celou řadu kroků s mnoha různými účastníky. To pro mnoho investorů znamená často obtížný úkol, zejména tehdy, když oblast stavebnictví a s tím související činnosti nespadají do jejich hlavní podnikatelské činnosti.

„I když víme, že zkušenosti nelze snadno nahradit, přesto si myslíme, že k tomu, aby se předešlo mnoha zásadním chybám při procesu přípravy a realizace stavebního projektu, stačí pár důležitých informací. Proto jsme se rozhodli vytvořit tento Slabikář investora, který na několika málo stránkách přinese užitečné a praktické informace z oblasti výstavby“ říká k tomuto e-booku jednatel DELTA Group ČR, Erik Štefanovič.

Napište si o tento e-book na e-mail: office@delta-group.cz

Pošleme vám jej elektronicky na uvedenou e-mailovou adresu.

S konkrétními dotazy se můžete obrátit na některého z našich projektových manažerů. Kontakty na ně naleznete v e-booku.

 

nejnovější příspěvky

28. března 2024

Výstavba horácké arény míří po šesti měsících již vzhůru

Multifunkční horácká aréna v Jihlavě slaví již půl roku od zahájení demolice a fyzické výstavby. Aktuální dění z procesu výstavby přináší Josef Prokeš, projektový manažer z DELTA Group ČR, která je v tomto projektu v pozici Správce stavby a je zodpovědná za kompletní řízení a koordinaci projektu správným směrem dle požadavků investora....

Mehr

26. března 2024

Christina Lang přebírá pozici tiskové mluvčí skupiny DELTA Group

Christina Lang se narodila v Horním Rakousku, od roku 2022 je zodpovědná za strategickou komunikaci společnosti DELTA a nyní - v návaznosti na svou předchozí funkci - zastupuje společnost DELTA v Rakousku jako tisková mluvčí. ...

Mehr

07. února 2024

DELTA Group je certifikována jako „zaměstnavatel přátelský k rodině“

Doris Gardavsky a Reka Tanczos převzaly jménem celého týmu pečujícího o lidský potenciál a firemní kulturu celé skupiny DELTA ocenění „Zaměstnavatel přátelský rodině 2023/24“ – „Family-friendly employer 2023/24 award“....

Mehr