News

E-book pro investory: Realizace stavebního projektu krok za krokem

 

Výstavba je maximálně komplexním záměrem a díky tomuto e-booku skupina firem DELTA s 47letou praxí v oboru, zprostředkovává srozumitelnou řečí základní vědomosti o výstavbě, které jsou pro úspěch stavebního projektu a jeho provozování rozhodující. Komplexně pojatá publikace na pouhých 37 stranách shrnuje vše důležité o plánování, projekci a realizaci budov.

Tento e-book neboli tzv. Slabikář investora DELTA přehledně a chronologicky rozdělila do základních sedmi fází, ve kterých vždy vyzdvihuje podstatné poznatky, tipy, triky, ale i praktické rady a upozornění včetně návodu jak možným kolizím a nebezpečím předcházet.

E-book je určený zejména pro investory, kteří staví jednou či dvakrát za život, a proto potřebují rychle načerpat základní informace ze stavební praxe a pochopit zásadní investorské kroky a úkoly, které jsou přehledně popsány v sedmi kapitolách.

Samozřejmě, že jako investor není třeba provádět veškeré popsané činnosti sám. Mnohé lze delegovat na poradce, jakými jsou externí projektoví manažeři nebo koordinátoři projektu zběhlí ve stavební praxi.  Tyto delegovatelné úkoly jsou pro snazší orientaci označeny červenou barvou.

Struktura stavebního projektu závisí na celé řadě skutečností

Je třeba vzít v úvahu, že na realizaci stavebního záměru spolupracuje investor společně s velkým počtem dalších subjektů – počínaje investičními konzultanty a projektanty na počátku záměru a konče technickým dohledem a realizačními firmami v průběhu a závěru realizace.

Od první myšlenky až po dokončenou stavbu je zapotřebí učinit celou řadu kroků s mnoha různými účastníky. To pro mnoho investorů znamená často obtížný úkol, zejména tehdy, když oblast stavebnictví a s tím související činnosti nespadají do jejich hlavní podnikatelské činnosti.

„I když víme, že zkušenosti nelze snadno nahradit, přesto si myslíme, že k tomu, aby se předešlo mnoha zásadním chybám při procesu přípravy a realizace stavebního projektu, stačí pár důležitých informací. Proto jsme se rozhodli vytvořit tento Slabikář investora, který na několika málo stránkách přinese užitečné a praktické informace z oblasti výstavby“ říká k tomuto e-booku jednatel DELTA Group ČR, Erik Štefanovič.

Napište si o tento e-book na e-mail: office@delta-group.cz

Pošleme vám jej elektronicky na uvedenou e-mailovou adresu.

S konkrétními dotazy se můžete obrátit na některého z našich projektových manažerů. Kontakty na ně naleznete v e-booku.

 

nejnovější příspěvky

TECTI Headquarter Wels Eingangsbereich

02. června 2023

Nová centrála TECTI – krizové řízení projektů s LEAN managementem v praxi

Nové sídlo pro TECTI Group ve Welsu je ukázkovým příkladem úspěšného projektového řízení ze strany kompletního dodavatele teambau. Navzdory současným komplikacím s dodávkami zajistilo využití LEAN managementu záruku termínu a garanci nákladů v dalším úspěšném projektu společnosti teambau. Včasné a přímé zapojení všech partnerů již od prvotní fáze plánování hrálo ústřední roli při optimalizaci budovy a naplnění cílů klienta....

Mehr

17. května 2023

INGOB ZT GmbH bude pokračovat v duálním řízení společně s DELTA Group

Po nečekané smrti zakladatele a jednatele společnosti INGOB Andrease Gobieta bylo nyní jmenováno nové vedení této významné stavební firmy v sousedním Rakousku. Helga Juri, dlouholetá zaměstnankyně INGOB, a spolumajitel a jednatel společnosti DELTA Group Wolfgang Kradischnig, se nyní dělí o manažerské úkoly. Jen před několika týdny vstoupila skupina DELTA v rámci postupné fúze do společnosti INGOB ZT GmbH....

Mehr

09. května 2023

E-book pro investory: Realizace stavebního projektu krok za krokem

Výstavba je maximálně komplexním záměrem a díky tomuto e-booku skupina firem DELTA s 47letou praxí v oboru, zprostředkovává srozumitelnou řečí základní vědomosti o výstavbě, které jsou pro úspěch stavebního projektu a jeho provozování rozhodující. Komplexně pojatá publikace na pouhých 37 stranách shrnuje vše důležité o plánování, projekci a realizaci budov....

Mehr