News

Otevření centra protetiky a ortotiky „Unbreakable“

Vážení přátelé, máme skvělou zprávu! Dne 10. května se ve Lvově uskutečnilo slavnostní otevření Centra protetiky a ortotiky „Nezlomný“. Tato událost je významným počinem v oblasti rehabilitace a podpory lidí, kteří potřebují protetickou podporu.

Účast na rozvoji tohoto inovativního projektu je pro naši společnost obzvláště významná. Budova centra, které se rozkládá na ploše přibližně 1000 m2, je nedílnou součástí celého rehabilitačního ekosystému UNBROKEN. Bude zajišťovat výrobu protéz pro horní a dolní končetiny a také školit nové odborníky, aby se zvýšil počet profesionálů v tomto oboru.

Při výstavbě centra byla věnována zvláštní pozornost inovacím, udržitelnému rozvoji a energetické účinnosti. Budova byla postavena z inovativních CLT panelů vyráběných ve výrobních závodech společnosti Rezult v Korostynu. Tím byla zajištěna efektivita a rychlost výstavby. Díky nejnovějšímu vybavení od předních společností AFT a Romedis vytvořila dílna ideální podmínky pro výrobu vysoce kvalitních protéz.

V každé fázi projektu se kladl důraz na ochranu životního prostředí. Centrum je vytápěno tepelnými čerpadly LG a sálavými stropními panely EFFI. Střecha je vybavena zelenou střechou ZinCo, která akumuluje dešťovou vodu a postupně ji odvádí do městské dešťové kanalizace. Nádvoří je vybaveno systémem na tání sněhu.

Projekt protetického centra je výsledkem úzké spolupráce ukrajinských a německých odborníků. Pracoval na něm německý odborník Bernd Franke, ukrajinský specialista na protetiku Nazar Bahniuk, talentovaný architekt Kyrylo Lazorenko a zkušený projektový manažer Jurij Skolozdra. Úspěšnou realizaci projektu zajistila společnost 7CI Group jako generální dodavatel. Díky profesionalitě, kreativitě a upřímné snaze pomoci potřebným se podařilo vytvořit skutečně jedinečné zařízení.

Otevření Centra protetiky a ortotiky “Unbreakable” je důležitým krokem v poskytování komplexní podpory lidem se speciálními potřebami. Díky inovativním technologiím, energetické účinnosti a profesionálnímu přístupu pomůže centrum zlepšit kvalitu života a nezávislost těch, kteří potřebují protetické řešení. DELTA Ukrajina pokračuje v realizaci projektů, které jsou důležité pro sociální rozvoj Ukrajiny.

Iniciativa je realizována v rámci zvláštního programu podpory EU4ResilientRegions pro Ukrajinu a je zadávána německým Spolkovým ministerstvem pro hospodářskou spolupráci a rozvoj za spolufinancování Evropskou unií. Projekt se uskutečnil za podpory GIZ Ukrajina.

Unbroken_Lviv_Ukraine
Unbroken Zentrum
Unbroken Zentrum

nejnovější příspěvky

28. května 2024

DELTA slavnostně otevřela nové kanceláře v Praze

DELTA Group, mezinárodní architektonická, inženýrská a poradenská společnost s rozsáhlým portfoliem služeb v oblasti nemovitostí, otevřela minulý týden svou novou kancelář v Praze. Společnost DELTA byla založena v roce 1977 ve Welsu / Horním Rakousku a nyní se svými více než 400 zaměstnanci působí ve čtyřech zemích: v Rakousku, České republice, na Slovensku a na Ukrajině....

Mehr

21. května 2024

Otevření největšího fotovoltaického systému na parkovišti v Horním Rakousku

Největší fotovoltaický systém byl otevřen v květnu 2024 na parkovišti Eurothermen Bad Schallerbach v Horním Rakousku. Parkoviště bylo zastřešeno 2 887 fotovoltaickými moduly (= přibližně 6 000 m2). Celkem 420 parkovacích míst nabízí nejen ochranu, ale také přispívá k energetické revoluci....

Mehr
Unbroken Zentrum

21. května 2024

Otevření centra protetiky a ortotiky „Unbreakable“

Vážení přátelé, máme skvělou zprávu! Dne 10. května se ve Lvově uskutečnilo slavnostní otevření Centra protetiky a ortotiky „Nezlomný“. Tato událost je významným počinem v oblasti rehabilitace a podpory lidí, kteří potřebují protetickou podporu....

Mehr